Németországban betiltják a CD-k másolásvédelmének feltörését

APA
A CD-lemezeken alkalmazott másolásvédelmi eljárások megkerülését törvényileg tiljták meg Németországban. A lemezkiadók szövetsége, a Phono hétfőn jelentette be, hogy elérték a szerzői jogi törvények ilyen irányú módosítását. A kalózmásolatok miatt a zenei ipar saját becslései szerint évente több mint száz millió eurós bevételtől esik el. Gerd Gebhardt, az érdekképviselet elnöke szerint fontos, hogy a védelem megkerülése mellett a erre vonatkozó részletes útmutatások nyilvánosságra hozatalát is betiltsák. A Phono korábban arra számított, a megfelelő törvénymódosítást a kormány 2002 elején benyújtja, de aztán ezt egyre későbbre halasztották.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

4 órája

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szijjártó Péter: soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

2 órája