![]() |
A pasziánsz nagyon rendben van |
Aki letölti Markus F.X.J. Oberhumer kétkezi munkájának gyümölcsét: a PySolt, az új és továbbfejlesztett pasziánszot, legalább kétszáz évig elszórakozhat a világon tenyésző pasziánszokon és pasziánsz-szerűségeken (kivéve, ha napi tíz órában gyötri a gamét, mert akkor egy hónap is elég). Három mega az egész és 173 játék.
A linuxos gurucska Oberhumer 1998 óta töretlenül fejleszti a Python nyelven íródott játékot. A PySol természetesen nyílt forráskódú. Oberhumer nem rejti véka alá világuralmista törekvéseit, már az installáció során kiíródik az arcunkra, hogy itt egy dominancia projektről van szó (az aboutban is kiíródik véletlenszerű gyakorisággal). Ezt kifejezetten alátámasztja, hogy az új pasziánsz letölthető Windowshoz (95/98/2000/NT), Unixhoz, Machez, Linuxhoz (Debian, SuSe, Red Hat) egyaránt, s bár Markus elsősorban a Linuxos közösség segítségének mond köszönetet, a játék a GNU szabad licensze alatt fut.
![]() |
Markus F.X.J. Oberhumer kétkezi munkájának gyümölcse: a PySol |
Egyetlen negatívuma a játéknak csak az, hogy annyira kidolgozott, hogy minimum tizenhét colos képernyő szükséges ahhoz, hogy az archaikus játékok még ráférjenek a monitorra. Azért optimista jövőképet vetít elém, hogy a linuxszal szerelt adminisztrációkon sem kell kaktuszlocsolással, légkondiállítgatással, vagy szimpla önpusztítással eltölteni az üresjáratot.