A Microsoft 20 milliárd dollárért megvette a Siri alkotóját
További Tech-Tudomány cikkek
- A jövő IT-tehetségei versenyeztek az Aruba Cloud Hackathonon
- Átírják a világ keletkezésének történetét
- Megsemmisítette az EU bírósága a Google elleni milliárdos bírságot
- Felkerült Magyarország az EU top10-es listájára az internethasználat területén
- Rájöttek a tudósok, mitől remegett a Föld tavaly kilenc napig
A Nuance Communications felvásárlása egyben a második legnagyobb volumenű befektetés a Microsoft történetében a LinkedIn 2016-os felvásárlása után.
A Microsoft egyben azt is bejelentette, hogy a jövőben nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségügyi célú szoftver- és mesterséges intelligencia fejlesztésekre. Ez a cég szerint azért fontos, mert a „távegészségügy” és a távoli orvoslátogatások
a koronavírus járványa óta fellendültek.
Az előrejelzések szerint ez a növekedés a pandémia után is folytatódni fog.
A Nuance biztosítja a mesterséges intelligencia technológiáját az egészségügyi ellátás helyén. Az MI a technológia legfontosabb prioritása, és az egészségügy a legsürgetőbb alkalmazása.
- állítja a Microsoft vezérigazgatója, Satya Nadella egy közleményében.
Mi a Nuance?
A massachusettsi székhelyű Nuance 1992-ben alakult. Globálisan több mint 1600 embert foglalkoztat, és 28 országban tevékenykedik. A beszédfelismerés úttörőjeként ismert cég újabban különös hangsúlyt fektet olyan szoftverek biztosítására, amelyek az egészségügyi ágazat számára nyújtanak segítséget. Például olyan programokra kell gondolni, amelyek segítenek automatizálni a radiológiai jelentéseket, és megkönnyítik az orvosok számára, hogy diktálva készítsenek betegjegyzeteket.
Miért egyesítik két cég erőit?
Az amerikai kórházak közel 80 százaléka már a Nuance ügyfele.
- állítja Nadella. A cég felvásárlása jelentős mértékben kibővíti a Microsoft potenciális piacát az egészségügy terén.
A Nuance vezetői szerint az „erőik egyesítése” a Microsofttal elősegíti a felhőalapú kínálat elmélyítését, és lehetővé teszi, hogy kiaknázzák a Microsoft meglévő globális ügyfélkörét is.
A felvásárlás a két vállalat 2019-ben létrehozott partneri kapcsolatára épül, hogy automatizálja a klinikai adminisztratív munkát, például a dokumentáció terén.
Dan Ives, a Wedbush Securities elemzője elmondta, hogy az ügylet véleményük szerint
egy nyilvánvaló stratégiai lépés a Microsoft számára, és tökéletesen illeszkedik egészségügyi törekvéseibe, lévén a kórházaknak és az orvosoknak olyan következő generációs AI képességekre van szükségük, mint amilyet a Nuance tud fejleszteni.
Mit szól a tranzakcióhoz a tőzsdepiac?
A Microsoftnak részvényenként 56 dollárt kell fizetnie azért, hogy az új cég saját tető alá kerüljön. Ez az ár körülbelül 23 százalékkal magasabb, mint a Nuance részvényeinek pénteki állása.
A bejelentést követően a Microsoft részvényei csökkenő tendenciát mutattak, míg a Nuance több mint 16 százalékot erősödött. Mindkét vállalat igazgatósága jóváhagyta a tranzakciót.
(BBC)