Újabb funkciónak mondhatnak búcsút a fiatalok a TikTokon
További Tech-Tudomány cikkek
- Dán kutatók bizonyították: nem moderálják az önkárosító tartalmakat az Instagramon
- Azokkal a gázokkal mentenék meg a földet, amelyek miatt pusztulás fenyegeti
- Rengeteg új Nazca-vonalat talált a mesterséges intelligencia
- Senki sem fog örülni az Apple karácsonyi ajándékának, emelkedik egy népszerű szolgáltatás ára
- Az ürülék és hányás lehet a dinoszauruszok egyik titkának kulcsa
A közösségimédia-oldalak közül jelenleg a TikTok éli a virágkorát, egymilliárd felhasználója van világszerte, köztük fiatalok, akik sok esetben nem feltétlen rendeltetésszerűen használják a felületet. Az elmúlt években a vállalat már több lépést is tett annak érdekében, hogy még biztonságosabbá tegye számukra TikTokot. Cormac Keenan, a TikTok biztonsági részlegének vezetője például tavaly áprilisban arról számolt be, hogy automatikusan korlátozni fogják a 18 éven aluli felhasználók képernyőidejét, hogy napi 60 percnél, azaz egy óránál több időt ne töltsenek a videók nézegetésével. Sőt, egyes országokban, köztük az Egyesült Államokban már napirendre került a közösségimédia-oldal betiltása.
Bár eddig még egyik országban sem szűnt meg létezni a felület, igyekeznek minél felhasználóbarátabbá és biztonságosabbá alakítani, aminek következtében most egy újabb funkciót vettek el a fiataloktól. Ahogy a TikTok a dublini európai központjában tartott biztonsági fórumon bejelentette, a következő hetekben életbe lépő szabályozás szerint a jövőben a 18 éven aluliak nem használhatnak majd olyan filtereket, amelyek úgy másítják meg az arcukat, ahogy azt sminkkel nem lehetne elérni – azaz nagyobbítják a szemüket, teltebbé teszi az ajkaikat, eltüntetik a bőrhibáikat vagy megváltoztatják a bőrük színét.
A korlátozás többek között a Bold Glamour nevet viselő filterre fog kiterjedni, de nem érinti azokat, amelyek például nyuszifület vagy kutyaorrot helyeznek a felhasználók arcára. A cég azért döntött az újabb drasztikus lépés mellett, hogy megóvják a fiatalok lelki egészségét. Az említett hatással bíró filterek ugyanis torz képet alakíthatnak ki bennük a saját külsejükkel kapcsolatban, így szebbnek láthatják magukat a filterrel, mint anélkül, ami nagy nyomást helyezhet rájuk.