
- Tech-Tudomány
- magyar innovációs szövetség
- 3d nyomtatási technológiák fejlesztése
- vida ákos
- vacsora
- tudomány
- verseny
Világraszóló sikert ért el egy magyar gimnazista az Egyesült Államokban
Vida Ákos a háromdimenziós (3D) nyomtatási technológiák fejlesztésével ért el sikereket a hazai innovációs versenyen, ezzel a projektjével indult az Amerikai Egyesült Államokban megrendezett világversenyen is – közölte a Magyar Innovációs Szövetség.
Ezüstérem mögött
A 3D-nyomtatásnak gyakori problémája a nyomtatott rétegek közötti kötések gyengesége. A Vida Ákos által kifejlesztett módszer lényege a 3D-nyomtató fúvókájának speciális mozgatása, amellyel a fúvóka gyakorlatilag „összecsípi” a két lerakott réteget, ismét felmelegítve és jobban összeolvasztva azokat.
Vida Ákos már a pénteki döntőt megelőző napon is magára vonta a zsűri figyelmét, és elhozta az Auto Care Association ötezer dolláros (mintegy 1,8 millió forint), valamint a Patent and Trademark Office Society ötszáz dolláros (mintegy 180 ezer forint) különdíját.
A Magyar Innovációs Szövetség által szervezett magyar delegáció másik magyar versenyzője Raposa Bálint, az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium diákja volt, aki kategóriájában a zsűri dicséretében részesült.
Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel ezernyolcszáz középiskolás diákot fogadott. Az Ohio állam Columbus városában található Greater Columbus Convention Center ad helyszínt a 75 éve minden évben megrendezett innovációs világversenynek, amelyen több mint hatvan országból 22 tudományos és mérnöki kategóriában versenyeznek a diákok.
Az összesen több mint kilencmillió dollár (mintegy 3,2 milliárd forint) összértékű díjak között értékes ösztöndíjakat és különdíjakat is kiosztanak, a kategóriák győztesei pedig egyenként háromezer–ötezer dollár értékű Grand Awardban részesülnek. Ezek mellett csaknem ötven szakmai szervezet ad át különdíjakat.
