Miksa
10 °C
13 °C
Index - In English In English Eng

Új patkányfajt fedeztek fel Brazíliában

2011.03.21. 08:46

A tömött bundájú állatot fehérfoltos hegyipatkánynak (Drymoreomys albimaculatus) nevezte el felfedezője, Alexandre Reis Percequillo, a Sao Pauló-i Egyetem biológusa. Az állat ugyanis ezer méteres magasságban él a dél-kelet-brazíliai Serra do Mar hegységben, Sao Paulo és Santa Catarina államokban.

A rágcsáló egy evoluciós rejtély, mert legközelebbi rokona a perui Andok egyik száraz völgyében él - írta a kutató a Zoological Journal of Linnean Society folyóiratban. A biológus szerint a két faj talán azért hasonlít egymásra, mert mindketten hegyvidékekre jellemző csoportokhoz tartoznak.

A fehérfoltos hegyipatkányról egyelőre keveset tudni; tény, hogy mancsán és ujjai között hártyaszerűség segíti a könnyebb manőverezést a fák lombkoronájában. Egyelőre nem tudni, kihalás fenyegeti-e az újonnan felfedezett fajt.