A bevándorlók gyerekei húzzák az amerikai tudományt
A bevándorlók gyerekei húzóerőt jelentenek a matematika és a természettudományok terén az Egyesült Államokban egy tanulmány szerint, amely egy gyerekeknek szánt rangos tudományos verseny eredményeit vette alapul.
A kutatás szerint a bevándorlók nagy hangsúlyt fektetnek gyerekeik matematikai és természettudományos oktatására, mert ezt látják a siker felé vezető út zálogának.
A National Foundation for American Policy nevű nonprofit kutatócsoport tanulmányából kiderül, az amerikaiaknak csak 12 százaléka született külföldön, ennek ellenére a bevándorlók gyerekei vitték el a pálmát az Intel Science Talent Search Competition elnevezésű tudományos versenyen. A döntősök 70 százaléka volt külföldi szülők gyereke. A 40 döntősből 28 gyerek szülei származtak más országból, 16 versenyző szülei Kínából, tíz döntősé Indiából, egy-egyé pedig Dél-Koreából és Iránból.
A rangos Georgetown Egyetem egy közelmúltbéli kutatása viszont arra világított rá, hogy a bevándorlók gyerekei az oktatási rendszerből kikerülve már akadályokkal szembesülnek: eltérés mutatkozik például bérezésükben, kevesebb pénzt kapnak másoknál - olvasható a LiveScience-ben.