Tulipánra hasonlított az a félmilliárd éve élt tengeri állat, amelynek fosszíliáit Kínában, Jünann (Yunann) tartományban fedezték fel. A különös tengeri teremtmény, a Cotyledion tylodes 520 millió éve, a kambriumi robbanás idején jelent meg, abban az időszakban, amelyet a ma élő állatok őseinek és komplex ökorendszereknek földtörténeti viszonylatban hirtelen felbukkanása jellemez. Ekkoriban jelentek meg olyan bizarr teremtmények is, mint az Amalocaris nevű óriásrák, amelynek testhossza elérhette az 1,8 métert, komplex szemeit pedig 3000 apró lencse alkotta. Ekkor tűntek fel az ötven végtaggal rendelkező ízeltlábúak is, amelyek a tengerfenék lakói voltak a mai Kanada területén.
A Cotyledion tylodest már korábban is vizsgálták, az 1999-ben felfedezett tengeri állatot azonban kezdetben a csalánozók (Cnidaria) rendszertani törzséhez sorolták. A kínai lelőhelyen talált több száz egyed felfedezése tette lehetővé a paleontológusoknak, hogy részletesen elemezzék a tengeri tulipánt. A kínai kutatók Csejfej Cang (Zhifei Zhang) vezetésével összesen 418 egyedet vizsgáltak, és megállapították, hogy a tulipánszerű állat a tengerfenékhez tapadva élt. Belső szervei a virágszerű test kelyhében helyezkedtek el. Az állat a szűrve táplálkozó élőlények közé tartozott. Az egymás mellett elhelyezkedő száj- és végbélnyílást, amelyeket tapogatókból álló koszorú vett körül, egy U-alakú béltraktus kötötte össze.
A béltraktus alapján a paleontológusok úgy ítélték meg, hogy a nyelesférgek (Entroprocta) korai képviselőjéről van szó. Míg a jelenlegi nyelesférgek parányiak, méretük 0,1-7 milliméter, a kora entroprocta egyedei akár 8-56 milliméteres hosszt is elérték. A Cotyledion tylodes másik jellegzetessége, amely megkülönbözteti távoli utódaitól, hogy a kelyhét megkeményedett apró kidudorodások, szkleritek borították. Ezek a képződmények a korai nyelesférgeket védő külső váz elemei lehettek.