A nők kutyái rosszabbul bírják a nyaralást
A házi kedvencekre kötött utasbiztosítások közül a kifizetések több mint 70 százalékában hölgy a tulajdonos. Stefan Siman állatterapeuta szerint ennek valószínűsíthető oka, hogy a nők hajlamosabbak eltúlzott érzelmekkel viszonyulni kedvencükhöz. Ritkábban fegyelmezik őket, kevésbé határozottak állataikkal, mint a férfiak, így nyaralás közben azok hamarabb és gyakrabban kerülnek veszélybe vagy megbetegedést okozható helyzetbe.
Nyaralás közben az emberekről az állatokra is átragad a szeleburdiság, amely sok furcsa helyzetet, nem várt kellemetlenséget okozhat – tudhatjuk meg az MTI közleményéből. A nyaralás alatt a sok élmény hatására a gazda intenzív figyelme csökken, amit az állatok általában zokon vesznek. A megszokott érdeklődés visszaszerzése érdekében sokszor olyan nyaktörő mutatványokra is képesek, amelyek miatt azonnal az orvosi rendelőben kötnek.
Egyes állatokon megfigyelték, ha valamit nagyon nem akarnak, az emberhez hasonlóan hajlamosak betegséget szimulálni. A QBE Biztosító statisztikája szerint a nyaralás alatt orvoshoz kerülő állatok 10 százalékánál a szervi tünetek mögött pszichikai jelenségek húzódnak, semmilyen kimutatható szervi bajuk nincs. A színlelés oka lehet rossz utazási tapasztalat vagy megszokottnál kevesebb figyelem. Ha az állatnak van rossz utazási tapasztalata, akár már a bőröndök elővételekor, vagy az utazás más jeleire is belekezdhet egyfajta színjátékba. Lógatja az orrát, támolyog, betegnek mutatkozik. Ez az utazás közben is előfordulhat mondja az állatterapeuta, aki szerint a megoldás ilyenkor nem a tünetek negligálása, hanem fokozott odafigyeléssel kell megelőzni, hogy az állat ilyen trükkökre kényszerüljön.
Az azonosítóchip, az oltási könyv és az utazás előtti féregtelenítés ma már elengedhetetlen, de mindig érdemes tájékozódni a célország, az igénybe vett légi-, hajózási- vagy vasúttársaságok állatokra vonatkozó szabályairól is - hívta fel a figyelmet a közleményben Dénes Attila, a biztosítótársaság vezetője.
Rovataink a Facebookon