Pestet mintázó kövekkel rakták ki Kecskemét főutcáját

"Kecskeméten járva azon merengtem, hogy vajon a véletlen szüleménye az, hogy ugyanolyan (vagy legalábbis nagyon hasonló)  "K" kövekkel van kirakva a város főutcája (Rákóczi út), mint a  Budapesti Károly körút, vagy megmaradt a Pesti építkezésen egy kilométernyi kő, aztán felhasználták Kecskeméten is, hogy ne vesszen kárba? :)" - tette fel nekem a kérdést a képet küldő Zoltán, de persze én sem tudom a választ.

A téma legutóbb Pécs kapcsán merült fel három éve, ugyanis ott is alkalmazták a K-követ, melyet nem titkoltan a régi Pest alaprajza ihletett és a Kiskörúton alkalmazták először (itt olvashattok bővebben). Csak magamat tudom ismételni:

"Lehet mondani, hogy ciki, vagy épp azt, hogy a "pesti körútkő" ezentúl ennek a formának lesz a neve, amit bárhol alkalmazhatnak (vö: debreceni páros kolbász vagy a brassói aprópecsenye)."


Én inkább az utóbbira szavazok, hajrá K-kő!

Az oldalról ajánljuk

  • Sport
Meghalt Kamuti László, négyszeres világbajnoki ezüstérmes vívó

A tőröző 80 évet élt.

augusztus 27., 14:13

  • Tenisz
2,5 milliárddal segíti ki a kormány a bajba került teniszszövetséget

A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.

tegnap, 19:11

  • Belföld
Gulyás: Szeptember 1-jétől lezárjuk a határokat

Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.

augusztus 28., 16:40

  • Belföld
Szlávik: Kicsit meredek, de nem lehet baj a Szuperkupa-döntőn, ha betartják az előírásokat

Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.

augusztus 28., 22:59

  • Tech-Tudomány
A tanévkezdés és az influenzaszezon miatt a fiatalok könnyebben megfertőződhetnek majd

A WHO félti a fiatalokat, de a szakemberek jobban fel lesznek készülve, mint tavasszal voltak.

augusztus 27., 19:57