Ezeregyszáz fideszest tettek ki a pártból
További Belföld cikkek
- Kiderült, miért növekednek folyamatosan a várólisták Magyarországon
- Légvédelmi eszközöket telepítenek Magyarországra északkeleti részébe, a honvédek is készenlétben vannak
- Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a mentőápolót, aki kórház helyett hazavitt egy ittas, gerincsérült férfit
- Veszélyre figyelmeztet a rendőrség, senki nincs biztonságban
- Orbán Viktor nagy beszédre készül Matolcsy Györgyék rendezvényén
Az országosan a legnagyobbak között jegyzett két csoportját oszlatta fel a Fidesz választmányi elnöksége. A fővárosi XI. kerületi és a miskolci csoportnak papíron öt- illetve hatszáz tagja volt.
Az Index információi szerint a választmányi vezetés előtt a Wieszt-ügy kezelése volt az egyik fő indok az újbudai oszlatás mellett. Az MSZP XI. kerületi frakcióvezetőjét kitették az MSZP-ből, és előzetes letartóztatásba került, miután május végén a helyi fideszesek az önkormányzati ülés alatt bemutattak egy rejtett kamerás felvételt, amelyen látszott, hogy a szocialista képviselő átvett kétmillió forintot az önkormányzat egyik ingatlanának bérlőjétől.
A felvétel azonban a Fideszben is felszínre hozta az ellentéteket. Kiderült ugyanis, hogy az egyik fideszes képviselő már az országgyűlési választás előtt tudott a felvételről, de arról nem szólt a többieknek, ezért a történetet nem lehetett bevetni a kampányidőszakban. A kerület sorsának tárgyalásakor a Wieszt-sztori mellett több régebbi történetet is felelevenítettek, amelyek most újra erősen nyomtak a latba. Kövér Lászlóék végül úgy döntöttek, hogy az önkormányzati választás előtt rendet vágnak a szervezetben, amely Rétvári Bence és Simicskó István személyében két államtitkárt is delegált a kormányba.
A feloszlatás hátteréről Kupper András blogjában azt írta, a pártvezetés a tagság öt részre szakadása, és az állandósult széthúzás miatt döntött a beavatkozás mellett. A választmányi elnökség Simicskó István, honvédelmi államtitkárt bízta meg az újjászervezéssel.
Simicskó az Index kérdésére azt mondta, nem hiszi, hogy az ellentétek áthidalhatatlanok lennének a három választókerületet magába foglaló csoportban. Szerinte a július 10-i választmányra rendezni lehet a helyzetet.
Az oszlatás előtt megtartott polgármesterjelölt-jelölő szavazáson Simicskó kapta a legnagyobb támogatást, jóllehet az elmúlt hetekben 3-4 jelentkező is volt a megbízatásra. Az államtitkár az Indexnek azt mondta, hosszú évek óta készült a honvédelmi területre, ezért most váratlanul jött, hogy Molnár Gyula kerületében a polgármesteri poszt várományosának tekintik. Simicskó szerint még nincs végleges döntés, de ha egyszer megválasztják, akkor kénytelen lesz lemondani a HM-ben elfoglalt posztjáról.
Úgy tudjuk, hogy a július 10-i országos választmányi ülésen kell majd dönteni a szervezet újjáalakításáról. Az azonban biztosra vehető, hogy az önkormányzati kampánynak jóval kisebb létszámmal vág majd neki az újbudai Fidesz, mint a tavaszi országgyűlési választásnak.
Az újjászervezés igényét hangsúlyozta a pártvezetés a miskolci szervezet oszlatásánál is, a Szentkirályi utcában ugyanis elégedetlenek voltak a 600 fős szervezet működésével. A döntés írásos indoklását még nem kapták kézhez a helyiek, ezért még nem lehet tudni, hogy ki kapott bizalmat az átalakítás levezénylésére, Szinay Attila frakcióvezető, Lenártek András, a miskolci szervezet elnöke, Juga György, a miskolci Fidesz-szervezet egyik megalapítója, Tavaszi Zsolt vagy Csutorás Géza önkormányzati képviselő.