Elképesztő, hallatlan: egy FIATAL NŐ kerülhet vezető pozícióba a KDNP-ben
További Belföld cikkek
- Péter Szabó Szilvia: Nem vagyok köteles eltűrni a lejárató kampányt
- Kiengedték a börtönből a korábban tévesen elítélt Kaiser Edét
- Törvénysértő felújításról beszélt a minisztériumi dolgozó, egy nappal később kirúgták
- Lázár János olyan fejlesztéseket ígért meg, amelyeket korábban még ellenzett
- Vitályos Eszter Magyar Péternek: Te prédikálsz a nők elleni erőszakról?
Ma, vagyis szombaton tartja tisztújítását a KDNP saját kis Fidelitasa, az IKSZ (Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség), és bármennyire is hihetetlen, de egy nő is pályázik a szervezet élére. Ugyanis a jobboldali-konzervatív pártszövetség semelyik felnőtt- vagy ifjúsági szervezetét, tehát se a Fideszt, se a KDNP-t, se a Fidelitast, se az IKSZ-et nem vezette még soha nő. Hogy a kereszténydemokraták egyébként mit gondolnak a nők szerepéről, azt frakcióvezetőjük, Harrach Péter tavaly anyák napján remekül összefoglalta azzal, hogy
Az IKSZ elnökjelöltje, Csontos Sandra azonban nem babázni akar, hanem politizálni, és hónapok óta a nyilvánosság előtt is kampányol. Januárban többeket kiakasztott azzal, amikor az ifjúsági szervezet addigi vezetéséről és programjáról azt írta, hogy az „egy fiatalosnak nevezett, két éve készült közhelygyűjtemény, amit mintha 70 évesek írtak volna″. Később pedig egy interjúban arról beszélt: egy férfitől sokkal inkább elfogadják, ha valaminek a vezetője, irányítója akar lenni, ha viszont egy nő akar valamit, rögtön rásütik, hogy karrierista.
Csontos eddigi talán legemlékezetesebb akciója az volt, amikor a Corvinus épülete előtt antiszemitizmussal vádolta Karl Marxot, és a szobrának az eltávolítását követele:
Az IKSZ eddigi vezetése állítólag nem Csontos Sandrát, hanem az IKSZ egyházügyi munkacsoportját vezető Nacsa Lőrincet támogatja. Az ifjúsági szervezet korábbi elnökei közül többen is parlamenti képviselők lettek (Rétvári Bence, Stágel Bence, Gaál Gergely), de közülük eddig csak Rétvári vált ismertebb politikussá.
Női pártelnökök Magyarországon
Jelenleg két parlamenti kispártnak van csak női vezetése, az LMP-nek Szél Bernadett, a PM-nek pedig Szabó Tímea a társelnöke. Ez azonban speciális helyzet, ugyanis a két formáció az európai zöldpártok hagyományának megfelelően társelnöki rendszert működtet, ahol kötelezően egy férfi és egy nő áll a párt élén.
A 2010 előtti időszakban is nagyon kevés nő jutott el a pártelnökségig: Lendvai Ildikó 2009 és 2010 között vezette az akkor már széteső MSZP-t, Dávid Ibolya pedig 1999 és 2010 között állt az MDF élén.