Magyarországon egyre kevesebb a menekült
Miközben a kormány a plakátkampány újabb hullámával csúcsra járatja az idegenellenességet, a számok azt mutatják:
A legfrissebb adatok szerint összesen 1300 migráns van táborokban az ország területén - írja pénteki számában a Magyar Nemzet a Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól kapott adatokra hivatkozva.
A hivatalos statisztika szerint alig 600-an vannak nyitott, 700-an pedig őrzött befogadó állomásokon; a kevesebb menedékkérőre magyarázat lehet a déli határon bevezetett szigorítás, illetve a nyugati határon történő "elszivárgás" - viszont részben a napi 20-30 Ausztriába távozó menekültre hivatkozva fontolgatja az osztrák kormány egy burgenlandi kerítés felépítését.
A legnagyobb befogadó állomáson, Bicskén a BÁH szerint 362-en, Vámosszabadiban 160-an, Kiskunhalason pedig 52-en vannak, míg a tavasszal megnyitott, de borzalmas körülményeket biztosító körmendi táborban, ahol akár 300 embert is el tudnak helyezni, összesen 25-en tartózkodnak. A lap megjegyezte, hogy áprilisban és májusban még 200 felett volt az oda vitt menekültek száma.
A szerb oldalon eközben jelentős a torlódás, mert csak azok kerülhetnek magyar területre, akik a tranzitzónát választják, emiatt Kelebiánál és Horgosnál több száz fős csoportok várnak átjutásra.
Az őrzött befogadó állomásokon viszont közeleg a teltház:
- Kiskunhalason a lehetséges 500 helyett 427-en vannak,
- Békéscsabán a 185 helyből 165 megtelt,
- Nyírbátorban pedig a 105 helyre 102 menekült van.