Az MSZP is beszállt az olimpiai aláírásgyűjtésbe
További Belföld cikkek
- Már a fél ország beteg, és a kínai vírus is erőre kapott
- Előrehozott választás, Don és Consigliere, lemondás – így reagált az ellenzék az amerikai szankcióra
- Szalmonellával szennyezett terméket hívott vissza az Aldi
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban is szünetelnek az egészségügyi ellátások
- Nagy európai összefogás keretében születtek ritka tigrisek a Nyíregyházi Állatparkban
Az MSZP honlapján kedden felhívás jelent meg, amelyben a párt "arra kér minden budapestit, hogy jöjjön el és aláírásával támogassa a népszavazási kezdeményezést".
Az olimpia ügyében eddig megosztottnak tűnő szocialisták most már úgy gondolják, "ezermilliárd forintokat elkölteni a közösből nem lehet az emberek megkérdezése nélkül", és azt szeretnék, hogy "legyen népszavazás, döntsenek az emberek".
Mondjuk azért standozni nem fognak a szocialisták, a honlapjukra kitett közlemény alapján pártirodáikban várják az aláírni vágyókat. Azaz végső soron bele is álltak az aláírásgyűjtő kampányba, meg nem is.
Korábban a Fővárosi Közgyűlésben több MSZP-s kerületi polgármester is leszavazta a budapesti olimpiai pályázat visszavonásáról szóló javaslatot, így Gajda Péter XIX. kerületi polgármester és Szabados Ákos, az MSZP által támogatott, XX. kerületi polgármester is nemmel szavazott.
Ugyanakkor más szocialista politikusok - így Molnár Gyula pártelnök is - aláírták a népszavazási kezdeményezést, Szanyi Tibor pedig gyűjtött is aláírásokat, de maga a párt egészen mostanáig nem állt ki nyilvánosan a népszavazás mellett.
A népszavazás kiírásához 138 ezer érvényes aláírásra van szükség, és még február 17-ig lehet gyűjteni az aláírásokat. Eddig több mint 110 ezer aláírás gyűlt össze. A szervezők korábban azt mondták, elég szoros lehet a vége, néhány száz aláírás is számítani fog. Főleg, hogy sokszor erőszakos ellenakciókkal kell megküzdeniük az aláírásgyűjtőknek.
A népszavazást kezdeményező Momentum Mozgalmat megkérdeztük, mit szólnak az MSZP csatlakozásához. Hajnal Miklós elnökségi tagtól az alábbi reakciót kaptuk a szocialistáknak címezve:
Jó reggelt. Ideje volt, hogy kapcsoljanak.
A Momentum azt is elárulta, hogy az MSZP nem kereste meg őket a bejelentés előtt, és nincs köztük semmiféle együttműködés.
A Momentum és a szocialisták kapcsolata nem volt zökkenőmentes, Szanyi Tibort például enyhén leoltották, amikor rá akart telepedni a mozgalom aláírásgyűjtésére. Mondjuk Szanyi később legalább maga is gyűjtött 170 aláírást, bár ez a kezdeményezés egészét tekintve teljesen elhanyagolható mérték.
A Momentum elsősorban azzal érvel, hogy pazarló lenne az olimpia, és ennek ap pénznek jobb helye is lenne. Már csak azért is, mert elég nagy az esélye, hogy szétlopnák az egészet.