Ilyen is régen volt: 170 igen szavazattal fogadtak el egy törvénymódosítást
További Belföld cikkek
- Péter Szabó Szilvia: Nem vagyok köteles eltűrni a lejárató kampányt
- Kiengedték a börtönből a korábban tévesen elítélt Kaiser Edét
- Törvénysértő felújításról beszélt a minisztériumi dolgozó, egy nappal később kirúgták
- Lázár János olyan fejlesztéseket ígért meg, amelyeket korábban még ellenzett
- Vitályos Eszter Magyar Péternek: Te prédikálsz a nők elleni erőszakról?
Egységesen 12 évre emelkedik a korrupciós bűncselekmények elévülési ideje - döntött kedden a büntető törvénykönyv (Btk.) módosításával a parlament.
A törvény rövid időn belül került a ház elé azt követően, hogy vasárnap népszavazási aláírásgyűjtés indult az ellenzéki pártok kezdeményezésére, majd Gulyás Gergely (Fidesz), a parlament törvényalkotási alelnöke azt mondta, erre semmi szükség, bármikor megszavaznak egy ilyen törvénymódosító javaslatot.
A Jobbik kezdeményezésére benyújtott, házszabálytól eltérő gyorsasággal tárgyalt indítványt 170 igen szavazattal, egyhangúlag fogadta el az Országgyűlés. A módosítás a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba. A népszavazási kezdeményezésben ugyancsak a 12 éves elévülési idő szerepelt.
A népszavazási kezdeményezést támogató Momentum Mozgalom elnöke szerint
most már az aláírásokat sem kell összegyűjteni, mint a Nolimpiánál, hamarabb megfutamodott a hatalom.
A mozgalom egyébként új kezdeményezést is indított, két kérdést nyújtottak be az NVI-nek, ami Polt Péter legfőbb ügyész visszahívhatóságáról szól.
Frissítés 14 órakor: Mivel a Jobbik közleményt adott ki, miszerint Orbán Viktor és Rogán Antal nem szavazta meg a korrupciós törvényjavaslatot, megnéztük a parlament honlapján, hogy miről felejtett el az MTI hírt adni. A szavazáson valóban 170 igen szavazat született, 0 nem és 0 tartózkodás mellett.
De nem vett részt az ülésen 29 képviselő, tehát nem is nyomhatott gombot, köztük Orbán Viktor, Budai Gyula és Szijjártó Péter mellett a Jobbik hat képviselője, továbbá például a szocialista Mesterházy Attila, Szakács László és Tóth Bertalan, és 4 DK-s képviselő, akik régóta bojkottálják az üléseket.
Ami ennél sokkal meglepőbb, hogy ott volt az ülésen, de nem szavazott:
- Rogán Antal (Fidesz), a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter.
Frissítés 18 órakor:
Rogán távolmaradására kedd délután azt a magyarázatot adta a Miniszterelnöki Kabinetiroda, hogy valójában Rogán Antal nem vett részt a parlamenti ülésen. A szavazások előtt mással elhelyeztette a kártyát az ülésterembe,
azonban Miniszterelnök úrral való közös programja miatt sajnos a szavazásokra nem ért be időben.