Sarkozy és Carla Bruni összeházasodtak

2008.02.02. 15:24
Nicolas Sarkozy francia államfő elvette feleségül Carla Bruni olasz származású énekesnőt. Először házasodott hivatalban lévő francia államfő, és az is először fordult elő, hogy az Elysée-palotában esküvőt rendezzenek.

Nicolas Sarkozy francia államfő és Carla Bruni olasz származású énekesnő, volt topmodell szombaton a francia elnöki hivatalban, az Elysée-palotában összeházasodtak - adta hírül a francia RTL kereskedelemi rádió. Az elnöki hivatal nem kívánta kommentálni az értesülést.

Párizs VIII. kerületének polgármestere, Francois Lebel adta össze a párt. A tisztviselő maga számolt be az eseményről az Europe 1 kereskedelmi rádióban.

Bruni és Sarkozy egy korábbi útjukon

Franciaország történelmében ez az első alakalom, hogy egy hivatalban lévő elnök megnősül. A polgármester szerint az is először fordult elő, hogy az Elysée-palotában esküvőt rendezzenek.

Az RTL szerint Edouard Balladur volt miniszterelnök egyik munkatársa, Nicolas Bazire volt az államfő házassági tanúja, Carla Brunié pedig Mathilde Agostinelli, a Prada divatház kommunikációs vezetője.

Az 53 éves Sarkozy novemberben egy vacsorán találkozott az egykori topmodellel, akivel a jelen lévők szerint láthatóan azonnal egymásba szerettek. Az államfő december közepe óta - a Párizs melletti Eurodisneyben való közös fotózkodás után - mutatkozik együtt a 40 éves énekesnővel, aki egyiptomi üdülésére is elkísérte. A francia elnök októberben vált el második feleségétől, Céciliától tizenegy évi házasság után

Ki az a Carla Bruni egyáltalán?

Carla Bruni, múlt század 90-es éveinek topmodelljéből váltott át sikeresen az énekesnői pályára, és eddig is a szívsajtó kedvence volt szerelmi hódításaival.

Carla Bruni ezer arca - Kattintson!

A 40 éves olasz szépség amolyan férfi-faló hírében áll. Tudni vélik róla, hogy viszonya volt olyan világhírességekkel, mint Mick Jagger és Eric Clapton, továbbá Laurent Fabius korábbi francia miniszterelnökkel és Vincent Perez francia színésszel.

"Én egy doromboló macska vagyok, egy olasz nő" - mondta a Madame Figaro című női hetilapnak nyilatkozva 2007 februárjában Carla, hozzáfűzve: "Őrülten unom magam a monogámiában."

Aurélien nevű, jelenleg hatéves kisfiának apja Raphael Enthoven filozófia professzor, aki Jean-Paul Enthoven könyvkiadónak a fia.

Az 53 éves Nicolas Sarkozy a maga részéről három fiú apja, közülük Pierre és Jean az első házasságából született, míg a tízéves Louis második feleségének, Céciliának a gyermeke - Céciliától tavaly ősszel vált el, már államfőként.

Carla - teljes nevén Carla Bruni Tedeschi - egy gazdag olasz nagyiparos, egyben pedig zeneszerző lánya. Carla apai nagyapja, Virginio Bruni-Tedeschi a múlt század 20-as éveiben hozta létre Torinóban az autóipari elemeket gyártó CEAT céget, amely a második legnagyobb olasz autóabroncs-üzemmé vált a 70-es években. Ekkor azonban Carla apja, tartva attól, hogy Olaszországban a Vörös Brigádok terrorszervezet célpontjává válhat, családjával együtt kivándorolt Franciaországba, és a céget eladta a legnagyobb versenytársnak, a Pirellinek.

Alberto Bruni Franciaországban sikeres zeneszerző és műgyűjtő lett, egy időben pedig a torinói operát is igazgatta. 1996-ban hunyt el. Carla édesanyja, Marisa zongoraművész volt és arról álmodott, hogy lányai fényes házasságokat kötnek. Amikor a család a Cap Negre-i rezidenciáján, a Cote d'Azurön élt, a lányok édesanyja abban reménykedett, hogy gyermekei összebarátkoznak a Grimaldi-család gyermekeivel, Caroline és Stéphanie hercegnőkkel és Albert herceggel, a jelenlegi monacói nagyherceggel.

A múlt század 90-es éveiben Carla nyúlánk termete, kék szeme, hideg és tökéletes szépsége elbűvölte a nagy divatdiktátorokat. Ebben az időben váltak sztárokká a manökenek, Carla olyan topmodellekkel versengett, mint Claudia Schiffer vagy Naomi Campbell.

Zenei karrierje 2001-ben kezdődött. Először szövegeket írt Julien Clerc francia énekesnek a "Si j'étais elle" (Ha én lennék ő) című nagylemezéhez. Első saját albumával 2002 végén jelentkezett, a "Quelqu'un m'a dit" (Valaki azt mondta nekem) komoly sikert aratott (1,2 millió példányt adtak el belőle Franciaországban, 800 ezret külföldön). Következő, No promises című lemeze 2007 elején jelent meg, angolszász költők szövegére és zenéjére, de nem aratott az elsőhöz fogható sikert.

2004-ben Raphael Enthoven elvált felesége, Justine Lévy (Bernard-Henry Lévy filozófus lánya) Rien de grave (Semmi komoly) című regényében vitriolos portrét festett egy Paula nevű nőről, akiben sokan Carla Brunit vélték felismerni. "Gyilkos tekintetű szépasszony, akinek mozdulatlan arcát mintha viaszból formálták volna" - olvasható a regényben "Pauláról".

"Még mindig jobban szeretem, ha ragadozóként ábrázolnak, mintha ócska szemeteszsákként festenek le" - kommentálta a regényt Carla.