Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rm40 Creative Commons License 10 perce 0 0 880109

Előzmény: candle (880071)
Inner Circle Creative Commons License 10 perce 0 0 880108

Nekem 2010-ben volt ez az érzésem, a friss egyéni és csapatVB Brawn-ba beülő Mercedes-Schumacher gyár-pilóta duónál. Mi másért is mennének, mint a VB-ért? De egyszerűen nem volt annyi kraft, és a keserves keftetés, hogy a McLaren-Ferrari-RBR szintjén menjenek (ahelyett, hogy az éppen lemaradókat elkapkodják), mintha még az egyébként elérhető tartományon belül is visszavetette volna őket.

Előzmény: Hápi Zsák (880098)
A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 20 perce 0 0 880107

Dobj egy hátast, más beállításokkal ment. Egyébként az is egyfajta hiba.

Előzmény: candle (880106)
candle Creative Commons License 20 perce -1 0 880106

" Mármint ha tényleg címet akar még szerezni."

Mielőtt még a nyolcadikról kezdene beszélni, egyáltalán oda kéne eljutni, h ne kapjon ki zsinórban a csapattársától és ne kelljen azt hazudoznia, h más beállításokon megy. :-)

Mert ugye Rus nem kicsit oltotta le Hamot ezzel. 

Előzmény: Jam Clerk (880099)
candle Creative Commons License 30 perce -1 0 880105

Abban igazad van, h történelmileg Hooshee és jómagam a merci tábort erősítjük, de mióta beszállt az efegybe a merci, mint csapat, nekem nem a szívem csücske. Már az, h MS-t tették oda, vagy ahogy a fenyegettek a kiszállással és emiatt megkaptak minden hajlítgatást, nem tette őket szimpivé.

 

Úgyhogy én nem érzem magamat merci fannak, itt az efegyben.

Előzmény: Inner Circle (880094)
candle Creative Commons License 30 perce -1 0 880104

"de hogy Hamilton mit fog hozzátenni a történethez, azt egyre kevésbé látom. "

 

Hogy szakmailag, vagy motiváció vagy fejlesztés terén, az majd kiderül. Ami viszont biztos, h szponzori oldalról szerintem a legerősebb brand az efegyben.

Előzmény: Jam Clerk (880085)
Bateman Creative Commons License 45 perce -1 0 880103

csak a Newey által fejlesztett autónak van számára vége, de vannak faktorai, majd azzal húzza be a többi wdc-t. vagy nem, és kiderül csak álomfaktor gyára van itt pár rajongónak😂

Előzmény: Brixental (880100)
Jamie A. Creative Commons License 45 perce 0 0 880102

Hülkenberg nem fiatal, de azért nem megy rosszul, szerintem egy építkező csapatnál jó lehet. Kevésbé finoman kifejezve: amilyen állapotban most a csapat van, nincs túl sok választási lehetőségük. (Annak meg úgyis kicsi az esélye, hogy 2026-ban egyből a VB-címért mennek.)

Előzmény: Cold Heart (880091)
F1 Hierro Creative Commons License 45 perce 0 0 880101
Brixental Creative Commons License 1 órája -1 0 880100

Ha ez igaz lesz akkor lehet hogy a faktornak reszeltek? :)

Előzmény: Jamie A. (880056)
Jam Clerk Creative Commons License 1 órája -1 0 880099

A Mercinél igen, de a RB-Max-Newey felállás megbontása nélkül a Ferrari egyelőre nemigen erősebb a RB-nál. Hamiltonnak meg, gondolom, nem egy pár leeső győzelem kell egy évben, hanem egy egész évben folyamatosan kihívóként használható kocsi, és olyan csapat, ami egyértelműen mögötte áll. Mármint ha tényleg címet akar még szerezni. Én nem igazán hiszek ebben a projektben, nem hinném, hogy Maranello lenne vagy lesz Hamilton második hazája, de majd meglátjuk.

Előzmény: Cold Heart (880097)
Hápi Zsák Creative Commons License 1,5 órája -1 0 880098

"Fene se tudja. Tegnap olvastam egy cikket, ami kb arról szólt, h Ham - Rus elleni - égésének bőven lehet az az oka, h nem akarja elfogadni, ez az autó ennyit tud. Ergo, ha a csapat az energiákat arra fordítaná, h a jelenlegiből kihozzanak minél többet és nem folyamatosan a forradalmi beállításokat keresné, akkor jobban járnának."

 

ja erről több helyen is írogatnak. Lajosnak nem pálya Gyurit legyőzni, ő mást akar.

Előzmény: candle (880082)
Cold Heart Creative Commons License 1,5 órája 0 0 880097

Ferrari tavaly és idén is nyert futamot, erősebbek a Mercinél. várni is türelmesebben lehet, ha fejlődik a csapat

Előzmény: Jam Clerk (880095)
Cold Heart Creative Commons License 1,5 órája 0 0 880096

vagy talán Massa

Előzmény: Inner Circle (880093)
Jam Clerk Creative Commons License 1,5 órája -1 0 880095

Nem azt mondom, hogy szét van csúszva, csak úgy érzem, már nem akkora a motivációja, mint ami elég lenne ahhoz, hogy valóban úgymond építkezni kezdjen (vagy kivárja az építkezés végét), pont a Ferrarinál. Egyelőre abból kell főzniük az olaszoknak, amijük van, Newey nélkül, jövőre is így lesz, amikorra Hamilton már ott van, és ha nem találnak be valamivel jobban, akkor nem lesz meg az a megszokott közeg, ami általában, a pályafutása 90+%-ában megvolt körülötte, nem tudom, mitől lenne erősebb a teljesítménye, mint most (vagy 22 második felénél).

Már az is eszembe jutott, hogy ez az egész csak Toto mesterterve, a kedvét szegett Hamiltont elengedi, aki közös megegyezéssel átmegy az egyik riválishoz elszabadult hajóágyúnak, levezetőzni (miközben egy hétszeres helyére betesznek egy Kimit, csak hogy másolják a történelmet), ezzel a lépéssel kihasználják a RB-nál felbukkant káoszt, és hagyják, hogy Newey is odamenjen néhány évre (amíg rá nem jön, hogy nem jó ott neki), ezzel egy csapásra meggyengítik a RB-t, és látszólag erősítik ugyan a Ferrarit, de ténylegesen mégsem, mert azok balfékek ezt kihasználni, és tádámm, máris van esély az élre visszakeveredni a zavarosban halászva.

Előzmény: Cold Heart (880092)
Inner Circle Creative Commons License 2 órája 0 0 880094

Ja.

Előzmény: candle (880065)
Inner Circle Creative Commons License 2 órája 0 0 880093

A másik pilóta Heidfeld vagy Barrichello?

Előzmény: Cold Heart (880091)
Cold Heart Creative Commons License 2 órája 0 0 880092

attól még összekaphatja magát, Vetteli szétcsúszásnál nem jár, igazából 22 első felében nem ment jól, meg most idén, közte kifejezetten erős volt

Előzmény: Jam Clerk (880085)
Cold Heart Creative Commons License 2 órája 0 0 880091

de miért? de tényleg, miért?

Előzmény: Jamie A. (880084)
rm40 Creative Commons License 3 órája 0 0 880090
fitosi Creative Commons License 3 órája -3 1 880089

Mekkora már, Newey távozása akkora öröm a Hatmisoknak, mintha Hatmilton újra futamot nyert volna két és fél év után. Mintha e hír hallattán már nyócat látnának. Előbb a tiusztességes hetet kéne megszerezni, nemhogy a nyócat.

Helter Skelter Creative Commons License 4 órája -1 0 880088

Nem biztos, hogy F1-ezni fog szerintem, meg várnia is kell kicsit ha mégis:

 

Red Bull’s F1 rivals facing 2027 wait if they want Newey

Formula 1 design legend Adrian Newey could be blocked from joining rival teams until 2027 unless a deal is reached to release him early, Autosport has learned.

autosport.com

 

Talán tanácsadóként, külsős céggel! ;)

Előzmény: Bateman (880050)
091010 Creative Commons License 4 órája -3 2 880087

van akinél már kezd elgurulni a gyógyszer :D 

 

Helter Skelter Creative Commons License 4 órája -2 0 880086

Hivatalosnak tűnik, mármint úgy értve hogy nem csak blogok hozták le, hanem az AS is pl., jó mondjuk az sokat nem jelent a 2007-es kizárták Aloékat a WDC-ből hír után! :D

 

Előzmény: sef_bacsi (880054)
Jam Clerk Creative Commons License 4 órája -1 1 880085

Amúgy meg, azt értem, hogy nagy szponzori üzlet, meg Newey, de hogy Hamilton mit fog hozzátenni a történethez, azt egyre kevésbé látom. 2021 vége óta a csapat nem tud kikecmeregni a kátyúból, győzelem sehol, még dobogó is tulajdonképpen ritkán, a frusztráció fokozódik, az évek meg haladnak...és mire összeállna Maranellóban minden, a brit kb. ki is öregedik az F1-ből, motivációügyileg szinte biztos. A hét cím megszerzése közben szerintem amúgy is folyamatosan csökkent a szint, még ha nem is vallotta be (magának sem), de azóta meg végképp olyannak tűnik, aki nem találja a góllövő cipőjét. Jó, a jelenlegi RB + Max kombó mellett nehéz is lenne, bárkinek is, de éveken keresztül szerintem nem fog várni. Akkor meg minek szerezték meg?

Előzmény: candle (880070)
Jamie A. Creative Commons License 4 órája 0 0 880084
Jamie A. Creative Commons License 4 órája 0 0 880083

Már nem. Most jelentette be őt az Audi.

Előzmény: dearce (880079)
candle Creative Commons License 4 órája 0 0 880082

"Azaz, az alap irányokat más határozza meg helyette, úgyhogy lehet akármilyen okos, az első pár éve úgyis tűzoltással telne."

 

Fene se tudja. Tegnap olvastam egy cikket, ami kb arról szólt, h Ham - Rus elleni - égésének bőven lehet az az oka, h nem akarja elfogadni, ez az autó ennyit tud. Ergo, ha a csapat az energiákat arra fordítaná, h a jelenlegiből kihozzanak minél többet és nem folyamatosan a forradalmi beállításokat keresné, akkor jobban járnának. Úgyhogy a tűzoltás legalább elolthatná az égést. :-) 

Ebből még az sem kizárt nekem, h egy newey még most is emelhetne a szinten.

Előzmény: Jam Clerk (880080)
candle Creative Commons License 4 órája 0 0 880081

Szerintem azért annyira nem sz.r a merci. :-) 

Előzmény: dearce (880079)
Jam Clerk Creative Commons License 5 órája 0 1 880080

Szerintem is, kivéve persze Lance-t, bár a fene tudja, neki vb-autót tervezni önmagában is kihívás. De ettől még továbbra is úgy gondolom, ha Newey le is lépne idén, akármelyik istállóhoz megy is, a 2026-os kocsiba nem lehet beleszólása. Azaz, az alap irányokat más határozza meg helyette, úgyhogy lehet akármilyen okos, az első pár éve úgyis tűzoltással telne. Azt meg Hamilton vagy akár Alonso nem fogja (ki)élvezni.

Előzmény: Cold Heart (880078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!