Keresés

Részletes keresés

ESIS Budapest Creative Commons License 1999.12.06 0 0 14
Kedves Bakibebi!

Arról, hogy mi hangzott el a konferencián, bővebb információt kaphatsz www.nettv.hu-n, ha letöltöd a felvett képanyagot.

A viták összefoglalója rövidesen felkerül az ESIS honlapjára.

Érdeklődésedet köszönjük
Fülöp Zoltán

Előzmény: bakibebi (13)
bakibebi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 13
Erdeklodve varjuk.
bakibebi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 12
hontalan : Erre gondoltam, nevezetesen hogy az oktatasban van lehetosege segiteni. Ennyi. Az pedig igen egyszerunek tunik : penz penz es penz amivel egyreszt a megfelelo iskola kornyezetet megteremtik, masreszt a tanarokat kiemelt modon megfizetik. Kiemelt modon. Vajon errol lesz-e szo az ESIS konferencian ?

bakibebi

Erdeklodve varjuk ESIS Budapest valaszat a felvetett gondolatokra. Egyebkent kit tisztelhetunk ESIS Budapest nev alatt ?

hontalan Creative Commons License 1999.12.05 0 0 11
Kedves Bakibébi!
Szeretném, ha igazad lenne, de sajnos, nem hiszem, hogy van. ESIS felvetéséből az immár évtizedek óta megszokott paternalizmus árad. (A weblap, mint említettem, nem teljesen ezt sugallja.)Az igazat megvallva, szerintem ezen a téren az állam egyet tehet: a lehetőség mértékében növeli az informatikai kultúrát, elsősorban az oktatás révén. A többit bízza az emberekre.
Hontalan
Előzmény: bakibebi (8)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.05 0 0 10
nnna, a tudomány, főleg a társadalomtudomány, az ne csináljon semmit az elemzésen kívűl, elemezze a helyzetet, és a tervezeteket, meg a tervezetek várható hatásait, de semmiképp se tervezzen

valóságéptő technikum

xsany Creative Commons License 1999.12.05 0 0 9
Kedves ESIS!

>“navigációs eszközként” szolgáljon, különösen a
>politikusok számára: köszönhetően az Információs
>Társadalom fejlődésének pontosabb ismeretének.
>Az ESIS II lehetséget kínván nyújtani a
>meghozandó intézkedések rangsorolására, és
>segíteni kívánja a köz életét szabályozó vagy
>átalakító politikai és gazdasági döntések >meghozataált

Hmmm. Lehet hogy csak en nem ertek ezen a nyelvezeten, de az elso mondatnak sem az ertelmet, sem a celjat nem tudom a magam szamara dekodolni.
Tartalmilag is megkerdojelezheto szvsz, hogy a politikusok majd leulnek ezutan internetezni, es tisztaban lesznek annak fogalomrendszerevel? Hmm, szerintem meglehetosen utopisztikus elkepzeles ez, legalabbis a legutobbi net-tel kapcsolatos BTK modositas tukreben. Navigacios eszkoz ma mar mindenkinek a szamara az internet, aki kicsit is tisztaban van a kezelhetosegevel, nem hinnem, hogy ehhez elsosorban egy ilyen projekt kell, hogy a politikusok is ebbe a korbe tartozzanak.
Sokkal inkabb szemleletvaltasra volna szukseg, es bocsassatok meg kishitusegemet - ebben nem hiszek.

ui. Valoban a hejjjesirasra azert ugyelhetnetek, ebben az egy szemelvenyben harom eliras is rontja a statisztikat...

bakibebi Creative Commons License 1999.12.05 0 0 8
Csatlakozok Hontalan azon kijelentesehez, hogy a "nyelvi kivitel" valoban gyenge. Emlitheto a sok eliras... hmmm elirasok vannak benne, a sok helyesirasi hiba, a stilus miatti nehez ertelmezhetoseg (hosszu nehezkes kormondatok.... huha... minek ?) Ezen szerintem is erdemes elgondolkodni, javitani.
Vitatkoznek viszont azzal, hogy itt barki is beleakarna szolni a net eletebe, remelem legalabbis tenyleg nem errol van szo, hiszen akkor valoban ertelmet veszti az egesz akcio. En ugy ertelmeztem, hogy a nemzeti strategia inkabb azon gondolkodik hogyen lehet segiteni a szamitastechnika elterjedeset, szelesebb koru hasznalatat.. Ha jol ertettem.....

bakibebi

hontalan Creative Commons License 1999.12.05 0 0 7
Kedves ESIS!

Ne haragudj, de kicsit ünneprontó leszek. Az első, ami zavar a felhívásodban (nem a hivatkozott weblapon írtakban), hogy a net a számomra és még sokak számára elsősorban szabad hely. Szerencsére eddig minden vele kapcsolatos voluntarisztikus törekvés meghiúsult. Ezért kérdésedre, hogy

Mit tehet a sajtó, a tudomány és a kormány?

Lehet-e nemzeti stratégiát kidolgozni, kinek milyen feladatot szabhat ez meg?

a válaszom az, hogy SzVSz maximum annyit, hogy olvassák és okulnak belőle. (A weblapon megírt szándékokat én így értelmeztem.
Ha szabad kérnem, ne akarjanak, sem a sajtó, sem a kormány, beleavatkozni a net életébe, ennek megfelelően se nemzeti, sem nemzetközi stratégiát ne akarjanak alkotni (NB - szerintem a "nemzeti stratégia" a jelenkor politikai zsargonjának egy üres pótszava).

A másik ünneprontásom az, hogy egy ilyen szándékú és ilyen módon bemutatott weblapon a nyelvi kivitel nem lehet ennyire gyenge, ettől hitelét veszti az egész. Kár elhinni a lusta webmesternek, hogy az interneten nem lehet ő-t és ű-t írni, emellett pongyola, magyartalan a fogalmazás és rendkívül gondozatlan a szöveg az elütések tekintetében.
Hontalan

GoldenEye Creative Commons License 1999.12.05 0 0 6
OFF
Hajrá ITTK, hajrá...:)))) Örülök, hogy itt látlak titeket:)
ON

Kicsit most nincs időm, de holnap majd elolvasom a vitaindítótokat, aztán reagálok, ha van mit.:)

enginer Creative Commons License 1999.12.05 0 0 5
"Hálóra Fel! - Mit tehetünk?"

Addig amíg MO-gon a legdrágábbak az internetezési árak, addig szerintem semmit.

ESIS Budapest Creative Commons License 1999.12.05 0 0 4
Talán nem is cél, hogy legyen napi 100-150 bejegyzés.

Inkább cél a széleskörű nyilvánosság elé tárni azokat a gondolatokat, amelyek az internet jövőjét (részben) meghatározó emberek foglalkoztatják.

Kapcsolódó topic: Civiliek a hálón - mi lesz velük?

Előzmény: bakibebi (3)
bakibebi Creative Commons License 1999.12.04 0 0 3
Tisztelt Esis Budapest !

Elolvastam a vitainditokat. A velemenyem, hogy fontos kerdeseket feszeget a Konferencia, de talan itt az Indexen megfordulok kozott kevesen lesznek akiket ez melyen megerint majd.
Ezert mondjuk szerencses, hogy 2 kerdest kiemeltel amire igy konnyebb valaszolni,bar hmmm, de hat ez majd a valaszokbol kivilaglik.

Mit tehet a sajtó, a tudomány és a kormány?

- Hat szoval mit lehet erre mondani ? :)) Most irjam azt hogy a sajto ir rola, a tudomany fejleszti, a kormany tamogatja .... ? Hat gondolom nem erre kell mennem..

Lehet-e nemzeti stratégiát kidolgozni, kinek milyen feladatot szabhat ez meg?

- Lehet. Hogy kinek milyen feladatot szabhat meg ? Hat nem is tudom :))

ESIS Budapest Creative Commons License 1999.12.03 0 0 2
Kérlek, olvasd el témába vágó vitaindítókat is!

Azokról mi a véleményed?

Előzmény: originalqszi (1)
originalqszi Creative Commons License 1999.12.03 0 0 1
Tudod jobb, ha legalább ebbe nem avatkozik bele a sajtó((((((((
Előzmény: ESIS Budapest (-)
originalqszi Creative Commons License 1999.12.03 0 0 0
0-át tehetünk! sajnos:(((((DDDDDDDDDDDDD
ESIS Budapest Creative Commons License 1999.12.03 0 0 topiknyitó
Az ESIS iroda szervezésében létrejövő műhelykonferencia egyik kérdése, hogy mit tehetünk az információs társadalom széleskörű terjesztése érdekében.

Mit tehet a sajtó, a tudomány és a kormány?

Lehet-e nemzeti stratégiát kidolgozni, kinek milyen feladatot szabhat ez meg?

Részletesebb vitaindítók az ESIS iroda honlapjának a konferenciával foglalkozó részén, azaz itt találhatóak.

Az ESIS projekt bemutatkozik

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!