Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bxbreak85 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 40
Jó is lenne az a 250.... :))
pancho Creative Commons License 2001.05.15 0 0 39
De nem is ennyit keresnek ott az emberek. Tehát futja rá.
Előzmény: Detonátor (38)
Detonátor Creative Commons License 2001.05.15 0 0 38
Na jó, de abból a 120 FT/l-es benzinből milyen sokat megzabálnak azok a böszme jószágok. ;)
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 37
Ja, és mintha valahol olvastam volna, hogy az USA-ban is nagyon sok, már a 120 forint (?)/litert is elérte. Jó, nem? :-)
Előzmény: zsombi (34)
Detonátor Creative Commons License 2001.05.15 0 0 36
Át! Ma: 246,90, holnap 250,90.
Előzmény: zsombi (34)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 35
Itt ( Finnország ) ma 7.56-ért láttam munkába jövet a 95-ös benzint( kb 330 forint ). ( Nem provokáció csak érdekesség).

Előzmény: zsombi (34)
zsombi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 34
Hol is tart most a 95-ös ára? Azt hallottam, hogy szerdán ismét emelik 4 ft-al. Átlépte már a 250 forintos álomhatárt?
Zolcsa Creative Commons License 2000.09.13 0 0 33
Sajnos megint aktuális lett ez a téma. Én (szerintem sokakkal egyetemben) kibírnám, hogy pár napig ne használjam az autómat, amíg egy mOL-ellenes megmozdulás tarthat. Tényleg nem csak panaszkodni kéne, hanem végre tenni valamit. A panaszkodásunk nem hat meg senkit, csak a benzin ára emelkedik folyamatosan. Meg kellene mutatnunk a mOL-nak, hogy ez a dolog nem egészen úgy működik, ahogyan ők azt elképzelik. Ha nő az világpiaci olajár=benzinár-emelés, ha csökken=benzinár-emelés, esetleg marad, még kivételesebb esetekben pedig csökken 1 Ft-tal. Nevetséges! Év végén pedig közli a mOL, hogy dupla nyereséggel zárták az évet, mint amit vártak. Tegyünk ez ellen! Egyszer volt már egy taxis-blokád, most is valami hasonlót kellene szervezni. Én mellette vagyok!

Egy hétköznapi autós

peetrool Creative Commons License 2000.06.18 0 0 32
Üdv Mindenkinek!!

Szerintem akár hónapokig is pofázhatunk itt mindenféle dologról, ami befolyásolja az üzemanyag árakat nem érünk el vele semmit. Valami határozott fellépésre, megmozdulásra lenne szükség. Olyanra, ami ráébreszti a kormányt, hogy a sok elb..szott milliárdot ne az autósokkal fizettessék meg . Szóba jöhetne szerintem az is, hogy egy sablon (tiltakozó jellegű) levelet mindenki küldjön el egy adott E-mail címre. Ha vkinek van vmi ötlete írjon.

P E E T R O O L

Pyramid Creative Commons License 2000.06.05 0 0 31
Sziasztok

Én a kis egyszerű agyammal a következőn gondolkoztam:

1. A benzin árának x %-a az útalapba folyik be
2. Az igy befolyt pénzből fizetős autópályá(ka)t (is) építenek.
3. Miért ne lehetne olcsóbb a benzin a fizetős autópályák kútjainál?? (rendeletileg)
-------------
eredmény: többen használnák az autópályákat - több bevétel - több új autópálya
több autó a pályán, több benzin fogyna stb-
kicsit enyhülne a benzinár-nyomás (tudom, nincs mindenhol pálya - még, de kezdetnek nem lenne rossz)
A Mol és a kormány meg egyezkedhetne az 'igazságos' teherviselés arányán...

Lehet, hogy egy kicsit demagóg amit írok, de tényleg ilyen egyszerű az agyam:)
Pyr

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 30
DakotaPress:

Látom te reggel is este is itt vagy :-)

Van itt egy ábra, ami megmutatja a kőolaj árát az elmúlt kb 130 évben:

http://www.wtrg.com/oil_graphs/crudeoilprice1869c.gif

Előzmény: 81713 (29)
81713 Creative Commons License 2000.06.05 0 0 29
Sajna, igen! :(
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 28
Nincs probléma :-)

Egyébként azt is mondják, hogy a gyenge euró is belejátszik a dologba. Ez igaz lehet? Tényleg dollárban veszi a MOL a kőolajat?

Előzmény: Pritamin (27)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 27
Kedves raki!
Meg kell, hogy kövesselek, így néhány perc után megállapítom, hogy egy át nem gondolt hozzászólásra túl személyeskedő véleményt adtam közre! Bocsánat! (tulajdonképpen nem is neked szólt, hanem egyfajta hozzáállás elleni különös érzékenységem terméke, ne haragudj, még egyszer)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 26
Ez a "méret a lényeg" közgazdasági folyamat mit fog hozni? A szlovákoknál is 170 helyett 250 lesz? Vagy nálunk is 351? Egyáltalán hogyan lehet piaci viszonyokról beszélni ha 1 darab MOL-tól kapjuk a mindennapi betevő kőolajpárlatot?
Előzmény: RadiX (24)
81713 Creative Commons License 2000.06.04 0 0 25
Kedves RadiX!

Nekem, mint fogyasztónak ez mindegy. Illetve mégsem. Ebből megint egy újabb érinthetetlen multi fog kinőni. Aztán nézhetünk, de tankoni tudunk-e?

10telettel:
A Dagotta

Előzmény: RadiX (24)
RadiX Creative Commons License 2000.06.04 0 0 24
Mond az neked valamit, hogy "economy of size" ?

A MOL, az INA, a Slovnaft, de meg az OMV is kis hal a komoly olajcegek között, ezert igyekeznek nagyra nöni. Valoszinuleg egy cegge fog összeolvadni a 4 ceg par even belul, a mostani jatszma azt donti el, hogy melyik nevet fogja viselni, es hol lesz a központja.

Előzmény: Pritamin (21)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 23
Pritamin:
Te alapból kiforgatod az ember szavát, vagy csak nálam?
Nem azt írtam, hogy veszteséges.

Csak arra akartam rávilágítani, hogy vannak emberek, akik hasznot húznak abból, hogy alacsony a gáz ára.

Előzmény: Pritamin (21)
81713 Creative Commons License 2000.06.04 0 0 22
Ne haragudj Kedves Pritamin, szó sincs veszteséges vállalatról! Csak épp nem elég nagy a nyeresége, éppen a gáz miatt. De a többi dolog már inkább a Politika fórumba való.

10telettel
A Dagotta

Előzmény: Pritamin (21)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 21
A MOL hatalmas veszteségei mellett fel akarta vásárolni a horvát INA-t(azt hiszem a a horvát MOL), ezt megvétózták, mert állítólag az orosz maffia is valahogy a MOL mögött áll(legalábbis a horvát lapok ezt írták). Majd amikor ez nem jött össze, az ÖMV elől elhappolta a szlovák nemzeti benzintársaságot ha jól tudom! Nem semmi ez egy veszteséges vállalattól! Tőlük még nyugaton is volna mit tanulni!
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 20
Na puff. Kár volt megszólalnom.
Vegyétek semmisnek az egészet.
Előzmény: Pritamin (19)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 19
Kedves RAKI Humanoid!
In Finland mennyi a havi income??? Just ask, nothing personal!! Ha megfelel kb kövéren számolva 60 000 Ft-nak akkor együtt sírhatsz velünk!
Előzmény: Törölt nick (13)
81713 Creative Commons License 2000.06.04 0 0 18
Nem szeretek közhelyekbe bocsátkozni, de hány liter benzin vehető a finn átlagbérből? És a magyarból?
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 17
Jó, jó. Tudom, hogy a MOL várakozáson felül teljesített. Én csak azt akartam mondani, hogy nem kell csodálkozni, hogy amit elvesztett a vámon azt megpróbálja behozni a réven. ( vagy fordítva ? :-)
Előzmény: 81713 (14)
Macika Creative Commons License 2000.06.04 0 0 16
Rendezzünk gyűjtést?
Előzmény: Törölt nick (12)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 15
Hát tudod!!!???
Arról nyisson a MOL! Ha téged pofonütnek akkor nyilván te sem adod vissza- feltéve, ha akitől kapod az erősebb, majd csak találok gyengébbet is majd azt jól lenyomom.. ugye ez a jó MOL stratégia ezek szerint? Csak rossz érzés mindig a F*** rosszabbik végén állni!!
Előzmény: Törölt nick (12)
81713 Creative Commons License 2000.06.04 0 0 14
Kedves raki!

Csak úgy mellesleg: A MOL a gázárakon elszenvedett hatalmas veszteségei ellenére is 23Mrd Ft nyereséggel zárta az első negyedévet.

10telettel:
A Dagotta

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 13
Itt Finnországban most kb 320 forint egy liter 95-ös. Szóval még van mit behozni :-)
Előzmény: Xebeche (9)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.04 0 0 12
Érdekes. Amiatt nem nyitsz topicot, hogy a MOL hány milliárdos veszteséget szenved a gázüzletágon? Ugyanis a gázon baromi nagy a támogatás, vagyis a MOL támogatása...
Előzmény: -Zoli- (-)
Pritamin Creative Commons License 2000.06.04 0 0 11
Ne háborogjatok olyan nagyon!!! Én büszke vagyok amióta a miniszterelnök Úr szerdán azt válaszolta arra a kérdésre, hogy szinte az összes környező országban miért jóval olcsóbb az üzemanyag --azért, mert ők kelethez tartoznak, mi pedig a nyugathoz!!! Erre én örömmel rohntam a család pénztárcájához.... de csak a keleti béreket találtam benne, de biztos a Nyugatmanó még nem ért el hozzánk, csak a MOL-nál járt még... De nagyon várjuk mi is! Addig pedig maradt...a büszkeség.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!