Támadja a Stella Artois az Arany Ászokot
További Gazdaság cikkek
-
Energiaügyi Minisztérium szerint Brüsszel ismét a rezsicsökkentést támadja
- Rémes járvány sújtja Amerikát, már Európát is elérte
- Befuccsolni látszik a Tesla Cybertruck-üzlete, óriási akciókat jelentettek be
- Százmilliók forogtak kockán, többen örülhetnek ezeknek a számoknak
- Az Államadósság Kezelő Központ vezetője az Indexnek: Ez a pénz már zsebben van
Épp zajlik a világ egyik legnagyobb felvásárlási sztorija, írja a Napi.hu. A világ legnagyobb sörgyártója, az Anhauser-Busch InBev megvenné a második legnagyobbat, a SABMillert.
Az Anhauser-Busch-t (AB-t) olyan importmárkákról ismerhetjük, mint a Corona, a Budweiser, Stella Artois, Becks, Leffe, Hoegaarden vagy egy sereg kisebb helyi márkáról, mint a Skol vagy a Quilmes.
![](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1009/10090/100905/10090593_04a59395f5f380af7c09c6a4add211d6_wm.jpg)
A SABMiller nálunk is jelen van, övék a Dreher, az Arany Ászok, a Kőbányai vagy épp a Kozel. De nagyon sok kisebb márkájuk van még, olyanok mint a Gambrinus, a Fosters, a Coor's, a Lech, a Pilsner vagy mondjuk a Topvar.
Az AB már a harmadik ajánlatot teszi a legnagyobb vetélytársára, miközben a SABMiller vezetősége úgy csinál, mint pár éve a Mol vezetése: eddig minden ajánlatot gondolkodás nélkül dobtak vissza, és gőzerővel igyekeznek meggyőzni a részvényeseiket, hogy kevés rosszabb dolog történhet velük, mint ha a kínált áron eladják a részvényeiket a vetélytársnak.
Az új részletek
Az AB új ajánlatában részvényenként már 42,15 fontot kínálnak a SABMiller részvényekért, illetve a cég 41 százalékára készpénz és részvény kombinációt adnának. Ez utóbbi ugyan alacsonyabbra értékelné a társaságot, viszont az ezzel megcélzott nagy részvényesi csoport, az Altria és a Santo Domingo család számára adózási előnyöket rejt - hivatkozik a lap a Marketwatchra.
Az ajánlat összesen 68 milliárd fontra, azaz nagyjából 105 milliárd dollárra értékeli a cégcsoportot, a készpénzes ajánlat 44, a kombinált nagyjából 28 százalékos prémiumot jelenthetne a SABMiller utolsó záróárfolyamához képest. Ez, hozzászámítva a SABMiller mintegy 6,9 milliárdos nettó adósságállományát, 75 milliárd fontos cégértéket jelent. Az AB Inbev az ajánlattal egyidejűleg közölte, nem elégedettek azzal a hozzáállással, amit a SABMiller menedzsmentje tanúsított az előző két, 38, majd 40 fontos árfolyamon megtett ajánlat során, s sürgette a cég részvényeseit, bírják rá a társaságot, hogy fogadja el az ajánlatot - hivatkoznak a Financial Timesra.
Miközben a két cég menedzsmentje egymást szapulja, az elemzők és a részvényesek azon rágódhatnak, hogy tényleg ez lesz-e a legmagasabb ajánlat, vagy esetleg ki lehet-e csikarni még többet az Annhauser-Busch vezetéséből.
Egyébként a hazai söröző társadalom mindebből valószínűleg keveset fog érzékelni, bármi is fog végül történni.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=bJE1jRyMFaE6fJ8fhsC.y4ZQnDkFoiPbY7JeelfAZ7P.i7&stparam=wnniomkpwg&fastid=ipqxvzhaneitfhaugbtmmzijqomb&nc=0)