Multik végeztek a magyar álommunkahely-rangsor élén
További Gazdaság cikkek
- Magyar műholdakat bocsátanak fel az űrbe, és ez csak a kezdet
- Mindjárt megszűnik az Ügyfélkapu, ezt kell tudni a változásokról
- Ott tartják a magyar gyerekek a zsebpénzt, ahol nagyon nem kéne
- Elárulta Nagy Márton, mit gondol a román fizetésekről
- Kipécézték és támadhatják a forintot, hatalmas dilemma Matolcsy Györgyék asztalán
Az előző két évhez hasonlóan ismét az autóipar adta a legvonzóbb vállalatokat, bár az élen változott a sorrend: tavaly a Mercedes, idén az Audi Hungaria bizonyult a legnépszerűbbnek. A magyar munkavállalók több mint 63 százaléka szeretne az Audi Hungariánál dolgozni, míg a Mercedesnél 61 százalékuk helyezkedne el szívesen.
Kihívás jó munkaerőt találni
Bár a jól ismert vállalatokhoz szívesen mennének a magyarok, mégis a legtöbb munkáltató számára egyre nagyobb kihívást jelent a tehetséges kollégák toborzása, illetve megtartása. A Randstad Workmonitor 2015-ös év végi adataiból kiderül, hogy a munkavállalók 70 százaléka szerint a vállalatok komoly munkaerőhiánnyal fognak szembenézni 2016-ban, ráadásul ez a jelenség a versenyszféra minden területét érinti.
Ez felértékeli a tudatos munkáltatói márkaépítést Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezetője szerint. Az erős munkáltatói márkával rendelkező cégek 46 százalékkal kevesebbet költenek toborzás-kiválasztásra, valamint esetükben 28 százalékkal alacsonyabb a fluktuáció, mint más vállalatoknál.
Sok multi és pár magyar a legjobbak közt
A felmérés alapján az Audi Hungaria több szempont szerint is az élen végzett: a hosszú távú biztonság és a képzési lehetőségek tekintetében ítélték a legjobbnak a munkavállalók. A dolgozók ugyanakkor úgy gondolják, hogy a kecskeméti Mercedes autógyár biztosítja a legjobb karrierlehetőségeket, erős menedzsmenttel és stabil pénzügyi háttérrel bír. A két cég megítélésében egyébként volt némi különbség férfiak és nők között, arányaiban több nő rangsorolta az élre az Audit a Mercedesszel szemben, mint férfi.
A Randstad Award harmadik helyezését, a Legvonzóbb tisztán magyar tulajdonú cég elismerést kiérdemlő Szerencsejáték Zrt. szerezte meg. Saját szektorában kiemelkedő eredményéért különdíjat kapott továbbá az OTP, a MOL, a Richter Gedeon, a LEGO, a DM és a Nestlé, míg a tavalyi évhez hasonlóan ismét a TESCO nyerte el a Legismertebb munkáltató címet.
A szolgáltató szektor a favorit
Bár a munkáltatók között két autóipari cég végzett az élen, iparági szinten már a szolgáltató szektor megítélése a legjobb, mivel a munkavállalók szerint itt lehet a legjobb fizetéseket elérni a legkellemesebb környezetben. A magyar munkavállalók közel fele szívesen dolgozna ezen a területen, megelőzve az autó-, illetve a gyógyszer- és vegyipart. A férfiak és a nők körében egyaránt a szolgáltató szektor végzett az élen, a második helyre rangsorolt autóipar egyedül a fiatalabb, 18-24 éves korosztály körében bizonyult népszerűbbnek.
A felmérés arra is rámutatott, hogy még a legvonzóbb cégeknek is van miben fejlődniük, ugyanis
ahogy arra az autóipari zúgolódás is felhívta a figyelmet. A dolgozók szerint elsősorban erős vezetés, pénzügyi stabilitás és jó képzési lehetőségek jellemzik a vállalatokat, miközben ők jó fizetést és biztos állást keresnek. A Randstad szerint fokozatos bérfejlesztésre lesz szüksége a magyar vállalatoknak.
A legvonzóbb munkáltatók top 10-es listája Magyarországon 2016-ban, zárójelben a tavalyi helyezésekkel:
- Audi Hungaria (2.)
- Mercedes-Benz (1.)
- Szerencsejáték Zrt. (-)
- LEGO (-)
- IBM (3.)
- Samsung Electronics (4.)
- Bosch (5.)
- IT Services (13.)
- GE General Electric (7.)
- Siemens (-)