Beperelték Mészáros Lőrinc hírhedt cégét a kisrészvényesek
További Gazdaság cikkek
- Nincs mese, hiába jó minőségű a magyar élelmiszer, olcsóbbá kell tenni
- Megszavazta a parlament, óriási változások lesznek az adózásban
- Bejelentést tett a kormány, nagyon fontos változások jönnek a SZÉP-kártyáknál
- Nagy Márton új szövetséget ajánl a gazdasági növekedéshez
- Orbán Viktor először tárgyalt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara új elnökével
Beperelték az egyébként is rossz hírű Opimus Group Nyrt.-t a kisrészvényesek, mert úgy ítélték meg, hogy lényegében kizárták őket a legutóbbi közgyűlésről, ahol fontos részleteket tudhattak volna meg a befektetésükről, írja a HVG.
A kisrészvényeseiket képviselő Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségével (Tebész) már korábban is összetűzésbe került a cég, amikor más szabálytalanságok miatt a felügyelettől kértek már vizsgálatot.
Most az volt a Tebész baja, hogy megsértették a közgyűlés összehívására vonatkozó szabályokat, és így akadályozták a részvényeseket jogaik gyakorlásában. az volt a fő gond, hogy csak az lehetett ott a közgyűlésen, aki napokkal korábban kifejezetten bejelentette, hogy élni kíván a részvényesi jogaival. Aki enélkül mégis megpróbált volna elmenni és megtudni, hogy mi van a befektetésével, azt nem engedték be.
Végül nem is lett meg a szükséges létszám a közgyűléshez, el kellett halasztani, de azt új közgyűlésre is csak az mehetett el, aki az elsőre időben regisztrált. Hiába jelezték, hogy ez törvénysértő, a cég nem is válaszolt a kisebb tulajdonosainak. Szerintük mindez arra utal, hogy a „nem kívánatos kisrészvényeseinek közgyűlési jelenlétét adminisztratív indokokkal esetlegesen akadályozhassa” a cég vezetése.
Pedig ez elég fontos közgyűlés volt ráadásul, az előzetesen meghirdetettekkel szemben itt került be a vezetőségbe Mészáros Lőrinc két lánya, és itt lehetett volna tájékozódni arról is, hogy a Népszabadság megvételéhez is szükséges 20 millió eurós kötvénykibocsátásuk tulajdonképpen milyen kondíciókkal történt meg és pontosan hogyan.
Frissítés: Mészárosék, pontosabban az Opimus délután három után közleményben jelezte, hogy szerintük törvényesen jártak el, és az alapszabályukat szegték volna meg, ha bármikor beengednek bárkit, aki nem regisztrált az első közgyűlésre.