Perek kísérik az állami milliárdok sorsát
További Magyar cikkek
„A Higi Papírsoft az új MFB-menedzsment egyik nehéz öröksége, az új vezetés keresi a módját, hogy minél kisebb veszteséggel fejezhesse be ezt az ügyet” – ezt a szűkszavú választ adta a Magyar Fejlesztési Bank a szolnoki papírgyár ügyével kapcsolatos kérdésünkre.
Tényleg aggódik a bank
Cikkünk megjelenése után írásos nyilatkozatot juttatott el lapunkhoz az MFB. Ebben megismétlik: az MFB nem sértheti meg a titoktartási kötelezettségeket, ezért nem közöltek részleteket. Megjegyzik ugyanakkor: "a cikkben emlegetett hitelezési döntések ésszerű magyarázatára az MFB jelenlegi menedzsmentje nem tudott rájönni. Erre vonatkozóan szívesen megismernénk az MFB tavaly távozott első számú vezetőinek a részletes magyarázatát". Az MFB mostani vezetői egyetértenek azzal a következtetésünkkel, hogy a hitel visszafizetése aggályos.
Egyebek mellett azt szerettük volna megtudni, hogy a tavalyi kormányváltás után lecserélt MFB-menedzsment foglalkozott-e a Higi-szerződéssel, hogy a kölcsön törlesztőjét rendben fizeti-e a papíripari vállalkozás, hogy milyen fedezettel és milyen feltétellel adták a több milliárdos hitelt, hogy mi lehet az állami milliárdok sorsa, ha a cég – amely ellen jelenleg is van benyújtott felszámolási kérelem – csődbe megy. És noha a kérdéseinkre üzleti és banktitokra hivatkozva nem kaptunk az idézett rövid válasznál részletesebb tájékoztatást, abból úgy tűnik: a hitelügylet aligha az MFB előzetes várakozásai szerint zajlik.
Lassan épült, lassan fizették
Mint arról korábban több cikkben beszámoltunk – a Higi-történet fontosabb dátumai pedig keretes írásban cikkünk végén is elolvashatók –, az előző kormányzati ciklusban az állami fejlesztési bank több mint hétmilliárdos hitelt adott a gyár építésére a részben offshore-tulajdonban lévő cégnek. (Az eredeti hitelszerződés tudomásunk szerint 9 milliárdról szólt, de az MFB banktitokra hivatkozva ezt sem árulta el.) A gyár a tervezettnél sokkal később elkészült ugyan – a termelés 2009 végén indult el –, azonban a Higi helyzete ma bonyolultabbnak tűnik, mint korábban volt.
A Fővárosi Bíróság már egy korábbi érdeklődésünkre közölte: „2007 óta több felszámolási eljárást kezdeményeztek a Higi Papírsoft Zrt.-vel szemben”. A céget többek között a papírgyár építésén résztvevő, ám ki nem fizetett cégek számoltatták volna fel. 2009 nyarán azonban, mint megírtuk, ezeket a kérelmeket visszavonták, miután az MFB akkor azt vállalta: a hitel aktuális részletének folyósításakor „elsődlegesen a szállítói követelések kerülnek teljes összegben kifizetésre, biztosítva ezzel a felszámolási eljárás veszélyének elhárítását”.
Ebből az írásba is foglalt ígéretből azonban semmi nem lett – az MFB később már azzal érvelt, hogy a lejárt követelések ügyében semmilyen felelőssége nincs –, így a gyárépítésen résztvevő egyik cég, a Mavacsa Bt. 2009. szeptember 23-án ismét felszámolási, hivatalos néven fizetésképtelenségi eljárást indított a Higi ellen. A tavaly május 28-án pontosított kérelemben kamatok nélkül nagyjából 165 millió forint megfizetését követelte a Mavacsa, amely 2006 áprilisában szerződött a Higivel a gyárépítésre, és két 2007-es, valamint egy 2008-as számla után járó pénzére várt. Pontosabban vár, még ma is.
Százmilliós vita feljelentéssel
A háromból legnagyobb összegű, 2008-as számla értéke 135 728 000 forint, ennek jogosságát azonban a Higi Papirsoft – fél évvel annak benyújtása után – vitatni kezdte, mondván: a számlát a Mavacsa kétszer állította ki. A papírgyár építésének fővállalkozója, a ma már felszámolás alatt álló N+N Kft. – amellyel a Mavacsa szintén kötött vállalkozói szerződést – ugyanis 2008 nyarán szintén fizetett 135 728 000 forintot a Mavacsának; összeg szerint tehát pont annyit, amennyit a Mavacsa a Higitől követelt.
Terner, Kelemen és a Tóthok
A Higi Paprisoft igazgatóságának öt tagja jogosult cégjegyzésre: Terner Géza, Tóth Endre, Térpál Sándor, Kelemen Péter és Oleg Stalnov; korábban ebbe a körbe tartozott Tóth Miklós előző vezérigazgató is. Terner az Opten cégtárának adatai szerint tizenegy magyar cégben tulajdonos vagy volt tulajdonos (az esetleges offshore-cégeken keresztüli közvetlen tulajdont nem számolva). A cégadatok szerint luganói lakcímű, ám ismerői által bécsi illetőségűnek mondott férfi neve korábban a Strabag pártfinanszírozási ügyében is felmerült.
Terner 1999 és 2005 között volt először a Higi tulajdonosa, 2003-ig az ügyvezetésben is szerepet vállalt. Több cégben van, illetve volt érdekeltsége, amelyben Tóth Miklós és/vagy Tóth Endre is tulajdonos vagy a menedzsment tagja volt (ilyen volt a csillebérci úttörőtábor megvásárlásával is próbálkozó Mobilber Kft.). A Terner GmbH ma már megszűnt magyarországi kereskedelmi képviseletét Kelemen Péter vezette. Ő jelenleg is Terner magyarországi kézbesítési megbízottja, és ügyvezetője annak az Energy Star Ipari Befektetési Kft.-nek, amely dán tulajdonosának magyar kézbesítési megbízottja Terner Jelena.
A Higi szerint a Mavacsa megpróbálta őt megtéveszteni, ugyanazt a munkát kétszer akarta kifizettetni. Ezért a cég akkori vezérigazgatója, Tóth Miklós 2010. május 10-én feljelentést tett a Fővárosi Főügyészségen különösen nagy értékre elkövetett csalás bűntettének alapos gyanúja miatt. Magánokirat-hamisítással is megvádolta őket, miután az N+N és a Mavacsa 2010 februárjában azt állította: a 135 728 000 forintot egy 2007-es – a feljelentés szerint addig soha nem látott – megállapodás alapján fizették ki, ezért az nincs összefüggésben a Mavacsa és a Higi közötti szerződéssel.
A BRFK gazdaságvédelmi főosztálya 2010. szeptember 6-án zárta le a nyomozást azzal, hogy „a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése”. A rendőrség arra jutott, hogy a Mavacsa „által kiállított számla benyújtására a feljelentésben foglaltakkal ellentétben nem jogosulatlan anyagi haszonszerzés végett került sor, hanem a szerződésben foglalt maradványtartozás kifizetésére irányult”.
Elsőfokon nincs felszámolás
Nem sokkal a nyomozás lezárását követően a Fővárosi Bíróságon első fokon véget ért a felszámolási eljárás is. A bíróság a 2010. november 30-i első fokú, fellebbezés miatt jogerőre nem emelkedett határozatával elutasította a felszámolási kérelmet. A döntés indoklása szerint a Mavacsa „nem rendelkezett a 135 728 000 forint összegű tartozásra a csődtörvénynek megfelelő fizetési felszólítással”, míg a másik két tartozásról azt állapította meg, hogy „az adós e tartozásra kiterjedően nem kapott fizetési felszólítást”.
Vagyis a bíróság szerint a Mavacsa nem tudta igazolni, hogy az előírásoknak megfelelő fizetési felszólítást küldött a felszámolási kérelem benyújtása előtt. Ez azért különös, mert a dokumentumok szerint Tóth Miklós, a cég vezérigazgatója egy 2010. augusztus 11-i nyilatkozatban leírta: a három Mavacsa-számlát a Higi befogadta, „de azokat nem egyenlítette ki, és az alábbiakban meghatározott időpontban a számlák tekintetében a Higi Papírsoft Zrt. részére küldött felszólító leveleket átvette”.
Egy fedezetlen offshore-váltó
A Mavacsa még a felszámolási eljárás megindítása előtt megpróbálta a követeléseit érvényesíteni, miután a Higi egyik tulajdonosa, az offshore-paradicsomnak számító Brit Virgin szigeteken bejegyzett Challenger Consultancy Services Ltd. az ominózus 2007-es és 2008-as számlák fedezetére még 2008-ban letétbe helyezett három, összesen 135 millió forintnyi váltót.
Ezeket a váltókat a Mavacsa 2008 végén vette fel a letétből, azonban nem volt fedezetük. Ezért a már említett két fizetési felszólítást követően 2009 elején váltópert is indított, nem sokkal azt követően, hogy a Higi vezetői 2009 januárjában a váltók visszaadását és a vitatott 2008-as számla sztornózását kérték. A váltóperben tudomásunk szerint még első fokú döntés sem született.
Közgyűlési vita közgyűlés után
Pereskednek emellett egymással a Higi tulajdonosai is. Pontosabban az olasz Over Meccanica S.p.a. nevű cég indított pert a közgyűlési határozatok hatályon kívül helyezésére még 2009 júliusában. A szolnoki papírgyárba gépet szállító Over 2004 decemberétől 2009. május 28-ig volt a Higi résztulajdonosa – ez utóbbi időpontban, a május 28-i, és az azt megelőző, 2009. április 7-i közgyűlésen születtek olyan döntések tőkeemelésről és a tulajdonosi szerkezet megváltozásáról, amiket az Over sérelmesnek tart. Az olasz cég arra hivatkozik, hogy a közgyűlésre nem kapott szabályszerű meghívót, és nem tájékoztatták arról sem, hogy az egyik tulajdonostárs kiszáll a cégből – erre később még visszatérünk –, így élhetne részvény-elővételi jogával.
A Higi akkori menedzsmentjének tagjai közül Tóth Endre, a cég egyik igazgatója egy tavaly október 27-i bírósági tárgyaláson azt állította: ő hívta össze a közgyűlést, és arra ő küldte ki a meghívókat. Ugyanezen a tárgyaláson Tóth Miklós azt mondta, ő nem tud ilyen közgyűlésről, és azt Tóth Endre egyébként sem hívhatta volna össze, arra ugyanis csak a vezérigazgatónak volt joga. Igaz, Tóth Miklós a bírósági tárgyalás időpontjában már nem volt Higi-dolgozó, a cégnyilvántartás szerint 2010. május 27-én szűnt meg a vezetői megbízatása (míg az említett tárgyalás jegyzőkönyve szerint október 23-án szűnt meg a munkaviszonya).
Még egy offshore, még egy váltó, még egy feljelentés
Tóth Miklós neve ráadásul szerepel abban a feljelentésben, amit a Higi egy másik igazgatója, Kelemen Péter tett 2010 október 5-én a Fővárosi Főügyészségen ismeretlen tettes ellen. Ebben azt írják, hogy 2010. szeptember 29-én egy olyan váltón alapuló inkasszóra tettek kísérletet, amely váltón Tóth Miklós aláírása szerepelt. „A váltó valódiságát, illetve jogszerűségét nem állt módunkban ellenőrizni (...) a váltó címzettje a Murton Services Limited (...) a követelés cégünk részéről semmilyen formában nincs nyilvántartva” – olvasható a feljelentésben.
Amit egy újabb, tudomásunk szerint ezidáig utolsó feljelentés követett, már a napokban, és amiben szintén emlegetik Murtont. Ezt Tóth Miklós elbocsátott vezérigazgató tette anyagi haszonszerzés érdekében történt tévedésbe ejtés, tévedésben tartás miatt. Ez, akárcsak a korábbi feljelentések, szintén ismeretlen tettes ellen irányul, azonban több név is szerepel benne. A volt vezérigazgató leírja: 2009. május 29-én megállapodott a birtokában lévő részvények eladásáról, ám a vevő nem teljesítette a kötelezettségeit.
A szerződéskötésen jelent volt Tóth Miklóson kívül a már említett Tóth Endre, a K-Monitor korrupciós adatbázisban is szereplő Terner Géza – aki több szálon kapcsolódott a két Tóthhoz, erről keretes írásunkban bővebben olvashat –, a cég menedzsmentjébe az előző napi közgyűlésen bekerült Oleg Stalnov, valamint egy ügyvédi iroda képviselői. Az 51 százalékos részvénycsomagot a Seychelles-szigeteki bejegyzésű Murton Services Limited vette meg – a cégnyilvántartás szerint ennek magyarországi cége az a Higivel egy címre bejegyzett Murton Ingatlanbefektető Kft., aminek vezetője Oleg Stalnov és Terner Jelena –, előlegként a vételár 10 százalékát kifizetve (további 20 százalékot letétbe helyezett, 70 százalék kifizetését későbbi határidőre ígérve). Ezt a további 90 százalékot azonban Tóth Miklós állítása szerint a mai napig sem kapta meg, ezért tette a feljelentést. (Egyebek mellett ezt a részvény-adásvételt kifogásolta a korábban említette perben az Over Meccanica).
Hallgatag MFB, elérhetetlen Higi
A több szálon futó, perekkel és feljelentésekkel tarkított ügyről természetesen szerettük volna megtudni a céget állami pénzből finanszírozó MFB, valamint a Higi mostani tulajdonosainak és menedzsmentjének véleményét is. A fejlesztési bank a cikkünk elején idézett rövid írásos tájékoztatáson túl semmit nem közölt bank- és üzleti titokra hivatkozva. Nem hivatalos forrásokból viszont úgy tudjuk, a banknál már nyáron megkezdődött a szerződés vizsgálata, tudomásunk szerint egyebek mellett egy gépsor ügyében is, amelyért több mint kétszázmillió forintot fizettek ki egy tajvani cégnek, ám egy korábbi feljegyzés szerint nem érkezett meg.
A Higi-menedzsmentből egyedül a tavaly október 5-i feljelentést aláíró Kelemen Pétert értük el, aki, miután elmondtuk, hogy milyen ügyekkel kapcsolatban keressük, azt mondta, hogy ő nem nyilatkozik semmiről, „ebben a témában nem, beszéljen a budapesti kollégákkal, nézze meg a cégnyilvántartást, többen tagjai vagyunk a cég vezetésének”.
A cégvezetés más tagjai közül azonban senkit nem tudtunk elérni: a honlapon látható vonalas telefonok közül kettő faxra kapcsolt. Egy budapesti számon, valamint a szolnoki gyár egy mobilszámán többször tudtunk ugyan beszélni egy-egy alkalmazottal, ám cégvezetőt sosem tudtak kapcsolni, és a mobilszámaikat sem adták meg; üzenetet hagytunk elérhetőségeinkkel, ám visszahívásra hiába vártunk. Az általunk ismert mobilszámokon szintén nem tudtuk elérni a menedzsment tagjait, így a Higi álláspontját a birtokunkba került hivatalos dokumentumok alapján közöltük.
Kronológia
2006. április 18. A Higi Papirsoft Zrt. és a Mavacsa Bt. szerződést köt a szolnoki papírgyár építésének egyes munkáira.
2008. március 23. A Higi-tulajdonos Challenger Sevices Ltd. letétbe helyez három, összesen 135 millió forint értékű váltót a Higi nevében, kedvezményezett a Mavacsa.
2008. szeptember 4. A Mavacsa kiállítja a 135 728 000 forintos számlát, aminek jogosságát később a Higi vitatja.
2008. december 3. Miután a 135 728 000 forintos számla október 14-én esedékessé vált, a Mavacsa jogi képviselője felveszi a váltót a letétből, a követelést azonban nem tudják érvényesíteni, mert a váltónak nincs fedezete. Két felszólítást küldenek a Higinek, később váltópert indítanak.
2009. január 29. Tóth Endre, a Higi vezérigazgató-helyettese vitatja a 135 728 000 forintos számla jogosságát, kéri annak törlését és a Challenger-váltó visszaadását.
2009. február 2. Számlaegyeztetés, a Higi vállalja 3 napon belül 27,6 millió forint kifizetését, ez nem történik meg.
2009. február 6. A Mavacsa újabb felszólítást küld a Higinek a tartozás rendezésére.
2009. április 7. Közgyűlés a Higi Papírsoftnál, amire a cég olasz tulajdonosa, az Over Meccanica s.p.a. állítólag nem kap meghívót.
2009. május 28. Újabb közgyűlés a Higinél, erre az Overt állítólag szintén nem hívják meg.
2009. május 29. Tóth Miklós vezérigazgató eladja 51 százaléknyi Higi-részesedését egymillió eurós vételáron a Murton Services Ltd.-nek.
2009. június 28. Az Over Meccanica által indított első per a Higi-közgyűlés döntéseinek megsemmisítésére (júliusban, októberben és 2010 novemberében további perek indulnak)
2009. szeptember 23. A Mavacsa Bt. fizetésképtelenségi (felszámolási) eljárást kezdeményez a Higi Papirsoft ellen, a kérelmet 2010. május 28-án pontosítja. A kérelmet a 2008. október 14-én, valamint két 2007. október 30-án esedékessé vált, ki nem fizetett számlákra alapozzák.
2010. február 2. A papírgyár építésének fővállalkozója, az N+N Kft. és a Mavacsa nyilatkozatot készít, hogy az N+N által kifizetett 135 728 000 forintnak nincs köze a Mavacsa és a Higi szerződéséhez.
2010. május 10. Tóth Miklós, a Higi vezérigazgatója feljelentést tesz különösen nagy értékre elkövetett csalás gyanújával ismeretlen tettes ellen, de a Mavacsa 135 728 000 forintos számlájának apropóján, kétszeri számlázás gyanúja miatt.
2010. augusztus 11. Tóth Miklós, a Higi vezérigazgatója aláír egy nyilatkozatot, hogy a Higi befogadta a Mavacsa három számláját, elismerte a tartozását és megkapta a fizetési felszólításokat.
2010. szeptember 6. A rendőrség szerint „nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése”, ezért lezárta a nyomozást a Mavacsa kettős számlázásának ügyében.
2010. október 5. Kelemen Péter, a Higi igazgatósági tagja feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen egy Tóth Miklós által aláírt, Murton Services Ltd.-nek címzett váltó ügyében
2010. november 30. A Fővárosi Bíróság első fokon megszünteti a Mavacsa által kezdeményezett felszámolási eljárást, arra hivatkozva, hogy a Higi nem kapott szabályos fizetési felszólításokat.
2011. januárja: Tóth Miklós feljelentést tesz 5 százaléknyi Higi-részesedése vételárának ki nem fizetése miatt tévedésbe ejtés gyanújával ismeretlen tettes ellen.

Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Gazdaság
Orbán Viktor olyat tett Donald Trumppal, amit előtte még senki
Meg is lett a jutalma.
március 25., 06:20
- Gazdaság
Húszmilliárd forintos a vesztesége, feljelenti az államot és a Fideszt a magyar milliárdos
A vállalkozó szerint megpróbálták belülről szétverni a cégét.
tegnap, 21:25
- Gazdaság
Varga Mihály kemény üzenetet küldött, Orbán Viktortól is kért egy fontos dolgot
Ez a hét legfontosabb hazai gazdasági történése.
március 25., 14:00
- Mindeközben
Sydney Sweeney csobbant egyet a medencében, és ezzel robbantotta is a lájkbombát
tegnap, 22:00
- Mindeközben
Varga Viktor durva videóval jelentkezett be Baliról: „Halálközeli élményünk volt az óceán közepén”
tegnap, 21:22
- Gazdaság
Egyre durvábban eladósodnak a magyarok, meglepő okok állnak a háttérben
A személyi kölcsönöknél is érezni az inflációt.
március 25., 12:45
- Gazdaság
Hűtlen kezelés miatt nyomoznak az MNB-alapítványok ügyében
Az Állami Számvevőszék feljelentése után ez a legfrissebb fejlemény.
március 25., 13:32
- Mindeközben
Demcsák Zsuzsa egy mondattal beoltotta új frizurája miatt Nagy Zsolt Leót, aki csak pislogni tudott a beszóláson
tegnap, 20:20
- Címlapon
Több mint 140 halott, 732 sérült – drámai a helyzet a földrengés sújtotta Mianmarban
7,7-es erősségű földrengés rázta meg a területet.
tegnap, 20:58
- Címlapon
Példátlan lépés Kövér Lászlótól, de olyat sem láttunk még, amire ezzel reagált
Zajlik az élet a magyar parlamentben.
tegnap, 17:16
- Mindeközben
Elizabeth Moss köpni-nyelni nem tudott, olyan bizarr dolgot kértek tőle A szolgálólány meséjének forgatása után
tegnap, 19:19
- Mindeközben
Pumped Gabo heves szóváltásba keveredett Lukács Mikivel: „Arra van szükségem, hogy bekussolj végre, tesóm!”
tegnap, 18:32
- Gazdaság
Megjelent a rendelet a bankautomatákról, 200 milliós büntetést kaphat, aki megszegi
Nagy Márton üzent a döntés után.
március 25., 07:21
- Gazdaság
Ítéletet mondanak Magyarországról, a háttérben most már Varga Mihály mozgatja a szálakat
Történelmi pillanat következik.
március 25., 06:09
- Gazdaság
Donald Trump emberének lefőhet a kávé, leidiótázták a nemzetbiztonsági tanácsadót
Bődületes szarvashibát követhetett el Mike Waltz.
március 25., 17:36
- Gazdaság
Varga Mihály váltott, új vezérigazgató a magyar tőzsde élén
Tóth Tibor május 1-től tölti be a pozíciót.
március 26., 09:23
- Mindeközben
Ráthonyi-Palácsik Tímea máig tartja a kapcsolatot Arnold Schwarzeneggerel: FaceTime-on gratulált a kisfiunkhoz
tegnap, 17:52
- Mindeközben
Újabb világsztár tartózkodik Budapesten, feleségével megvan a véleményük a magyarokról
tegnap, 16:46
- Mindeközben
Szoboszlai Dominik újdonsült felesége, Buzsik Borka újabb esküvői fotókat posztolt, ilyen gyűrű került az ujjára
tegnap, 14:44
- Gazdaság
Lázár János egyeztetett Orbán Viktorral, minden magyar településre ATM-et telepítenek
Mindezt az elkövetkezendő hetekben szeretnék megvalósítani.
március 22., 17:34
- Gazdaság
Magyar Péter csapdát állított magának, Orbán Viktor pedig most kér egy kávét
Nem véletlen, hogy a kérdéseket nem valódi referendum keretében tették fel.
március 24., 15:35
- Gazdaság
Újabb ingyenpénzre lehet jelentkezni vidéken
5–30 millió forintos támogatást igényelhetnek a kkv-k.
március 24., 14:03
- Gazdaság
Megjelent az új rendelet az árrésstopról, egy hetük van a kereskedőknek cselekedni
Minden változásról tájékoztatniuk kell a boltoknak.
március 22., 09:48
- Gazdaság
Érdemes sietni a tankolással, keddtől ismét jön a drágulás
A 95-ös benzin és a gázolaj ára is módosul.
március 24., 13:23
- Mindeközben
Dávid Petra fejére ráugrott egy tehén a Farm VIP-ban: „Óriási szerencsém volt, Judie szó szerint megmentette az életemet”
tegnap, 13:40
- Mindeközben
Hajdú Péter és Láng Eszter elárulták, miért halasztották el idén is az esküvőjüket
tegnap, 12:20
- Gazdaság
Az államtitkár szerint közel 900 élelmiszer ára csökkent az árrésstop bevezetése óta
Zsigó Róbert úgy véli, az áprilisi inflációs adatok igazolják majd az intézkedés bevezetését.
március 26., 09:42
- Gazdaság
Úgy néz ki, hogy 2024 a bankok éve volt Magyarországon
Magyarország hetedik legnagyobb bankja is történelmi évet zárt tavaly.
március 25., 18:23
- Gazdaság
A Matolcsy-éra végnapjaiban lezavart cégátadási ügy kezd kiegyenesedni
Varga Mihályék léptek.
március 22., 11:37
- Gazdaság
Ezek a számok 425 millió forintot értek
Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait.
március 22., 20:49
- Mindeközben
Jenna Ortega üvegből készült ruhában jelent meg egy tévéműsorban, csoda, hogy nem repedt szét rajta
tegnap, 09:25
- Gazdaság
Beavatkozott a kormány, itt a fordulat az élelmiszereknél
Az árrésstop hatására egyes termékek ára 60 százalékkal is csökkent.
március 24., 10:41
- Gazdaság
Spanyolország döntött: törvényi erővel csökkentenék az élelmiszer-pazarlást az országban
Megjelentek a részletek a jogszabályról.
március 24., 06:44
- Címlapon
Bepoloskázták a balatonalmádi polgármesteri hivatalt, több ügyben is vizsgálat zajlik
Megszólalt az Indexnek a polgármester.
tegnap, 19:39
- Címlapon
Miniszterelnöki megbízást kapott Gáspár Győző
Orbán Viktor személyesen írt neki levelet.
tegnap, 19:51
- Mindeközben
Teljesen kiborult az internet népe egy méregdrágán árult éttermi csirke miatt, bizarr okból kerül egy vagyonba
tegnap, 08:15
- Gazdaság
Kiderült, mikor juthatnak hozzá a pénzükhöz a nyugdíjasok áprilisban
Bankszámlára történő folyósítás esetén korábban kapják meg a járandóságukat.
március 24., 11:14
- Gazdaság
Lecsapott a jegybank, nagy büntetést kapott a K&H Bank
Több hiányosság is előjött.
március 24., 11:44
- Címlapon
A német hírszerzés szerint Vlagyimir Putyin nagyszabású háborúra készül a NATO ellen
tegnap, 06:00
- Címlapon
A BYD miatt különös összeesküvés-elméletek terjednek Szegeden
A Kutyapárt szerint baj van a városi kommunikációval.
tegnap, 20:26
- Mindeközben
Visváder Tamás posztolt egy titkos videót A Nagy Duettről, ezen a bakin nevet az internet népe
tegnap, 07:04