A bátaszéki próbafúrások nemrég közölt adatai után közzétette a dinnyeberki térségben végzett kutatófúrások eredményeit is a dél-dunántúli térségben több helyen uránércet kereső, ausztrál érdekeltségű WildHorse. A cég közleményében azt írják, a kizárólagos kutatási területén végzett fúrás átlagosan 0,13 százalékos uránércet tárt fel 37,6 és 40,9 méter közötti mélységben.
A vizsgálatok szerinti legmagasabb koncentráció értéke elérte a 1,74 százalékot. A cég szerint a most feltárt kiváló minőségű uránérc megerősíti a nyolcvanas években végzett kutatások eredményeit, egyben indokolttá tesznek további vizsgálatokat, közölte a WildHorse. Azok a korábbi fúrások egy nagyjából 70 méter átmérőjű, 1-4 méter vastag uránérc-lencsét találtak 40 méterrel a felszín alatt.
A dinnyeberki uránérc-lelőhelyet 1982-ben fedezték fel egy, a területen végzett földtani feltérképezési program során. A nyolcvanas években az egykori Mecseki Ércbányászati Vállalat földalatti kísérleteket végzett a helyszínen. A WildHorse most egy több mint tíz négyzetkilométeres területen kutat.
A cég azt is bejelentette: legfontosabb magyarországi célja továbbra is a nagy ásványvagyonnal rendelkező pécsi kutatási terület kibővítése és továbbkutatása. Ennek a területnek az új geológiai modellje már befejezési fázisához közelít, emellett egy fúrási program engedélyeztetése is várható a közeljövőben, de Bátaszék térségében is terveznek további fúrásokat.