Régi nőügye miatt lett túszejtő a német férfi
További Külföld cikkek
- Saját állampolgárait is lehallgathatja az amerikai kormány
- Egyre súlyosabb a konfliktus Ukrajnában, a NATO-tagállamok drasztikus lépésre készülnek
- Tízmilliókkal csábítják az ukrán frontra az orosz adósokat – aki túléli, tiszta lappal indul
- A buddhista királyságban épül meg a Tudatosság városa
- Olaf Scholz a német szociáldemokraták kancellárjelöltje
Három embert ejtett túszul és elbarikádozta magát egy fegyveres férfi még délelőtt Ingolstadtban az úgynevezett régi városházán, írja a donaukurier.de. A férfi egy megromlott kapcsolata miatt ejthetett túszokat, de ezt az információt még nem erősítették meg.
A férfi órákon át több fenyegetőzött az épületből, a túszok végül délután öt körül sértetlenül kiszabadultak, a tettest viszont megsebesítették a hatóságok. A polgármester egyik helyettese, Sepp Misslbeck is a túszok között volt, de ő már korábban kiszabadult. A túszejtő egy pisztollyal volt felfegyverkezve, amelyről a szabadítás után kiderült, hogy csak utánzat.
A helyi portál értesülései szerint a kommandósok megrohanták az épületet, négy lövés dördült ekkor lőtték meg a lábán és a karján férfit, akit mentőautó szállított el. A hivatalos források hatkor erősítették meg a hírt.
A férfi egy városházi dolgozót zaklatott már évek óta, állítja a donaukurier.de. Nem teljesen világos, hogy a huszonnégy éves férfi és a huszonhárom éves nő milyen kapcsolatban voltak, de a nő véget akart vetni a kapcsolatuknak, a férfi viszont továbbra is zaklatta volt ismerősét, amiért 2012-ben el is ítélték a férfit. Ebben a perben az ügyész azt mondta, hogy „a társadalomnak és önnek is az lenne a legjobb, ha kezelésen venne részt, de tudom, hogy ön ezt nem szeretné, mi pedig nem tudjuk erre kényszeríteni.”
A környéket a túszejtés után nem sokkal kiürítették, több utcát lezártak. A rendőrség szerint az elkövetőnek nem voltak követelései és nem világos, mit szeretett volna elérni. A kommandós roham előtt pizzát kért a túsztárgyalótól.
Angela Merkel német kancellár hétfő délután érkezett volna a városba, éppen a régi városháza előtti térre egy előre egyeztetett látogatásra, de ezt a túszdráma miatt lemondták.
Kilenc órakor szólalt meg a vészjelzés, az épületet nem sokkal ezután ürítették ki. Eleinte nem lehetett tudni, hogy a kancellár délutáni látogatása miatt zárták-e le a régi városháza környéki teret, később kiderült, hogy ennek a túszejtés az oka.