A középiskolák utolsó két évfolyamára járó, körülbelül háromszázötvenezer diák az iskolán kívüli elfoglaltságok beszüntetése és a gépkocsivezetői tesztek elmaradása miatt tiltakozik kedden.
A tanárok a kirándulások beszüntetésével az oktatási minisztérium ellen demonstrálnak a munkakörülményeik javításáért. A minisztérium azonban nem érti, hogy a tanárok miért így tiltakoznak, ugyanis ezzel egy hasznos oktató-nevelő lehetőséget vesznek el a fiataloktól. Emellett a gépjárművezető vizsgáztatók is március óta sztrájkolnak, így azóta a diákok nem tudnak jogosítványt szerezni.
A sztrájk csak egy kiegészítő lépés, de nem az utolsó
– jelentette be Eliav Batito, az Izraeli Diákok és Fiatalok Tanácsának elnöke.
A sztrájk alatt az Izraeli Természetvédők Társasága (Society for the Protection of Nature) országszerte kirándulásokat szervez a tanulóknak, írja a The Jerusalem post.
Ha kedd estig nincs döntés, az önkéntes iskolaszünet szerdán is folytatódik.