Nehéz tisztességesen megélni Magyarországon, így aztán egy többen próbálkoznak mindenféle trükkökkel, a jobb életminőség életében. Pénzt adunk a vizsgabiztosnak, hogy átmenjünk a vizsgán, papíron másik kerületbe költözünk, hogy jobb iskolába járhasson a gyerek, és nem kérünk a számlát a mosógépszervizről, mert így olcsóbb. De mi fér bele? Hol van a határ, amire már azt mondjuk, hogy ezt nem szabad, és mi az, ami nem is számít csalásnak a fejünkben, csak egy kis ügyeskedésnek?
Az HBO új sorozatában, az Aranyéletben ugyanis minden létező fronton ügyeskedni próbálnak a szereplők, hogy jobb életük legyen. Mindenki ügyeskedik, nem? - kérdezik a szereplők, és az ő válaszuk egyértelmű igen erre a kérdésre.
Aranyélet - Hivatalos előzetesEXKLUZÍV Aranyélet trailer premier! Megérkezett az HBO Magyarország új, saját gyártású sorozatának hivatalos előzetese! A 8 részes Aranyélet Dyga Zsombor és Mátyássy Áron rendezésében, Thuróczy Szabolcs, Ónodi Eszter, Döbrösi Laura és Olasz Renátó főszereplésével november 8-án érkezik. #AranyéletHBO
Posted by Aranyélet on 2015. október 14.
"Magyarországról közhely azt állítani, hogy következmények nélküli ország, miközben ez egy tény. Ha csinálsz valami jó dolgot, nem kapsz dicséretet. Nincsen összefüggés aközött, hogy a szakmádban hogy teljesítesz és az előmeneteled között. A befektetett energia, a tisztesség, a hitelesség nem számít értéknek. Más dolgokra kell építeni, hogyha meg akarod valósítani önmagadat. Nekem sem arra, hogy mit tudok, vagy mihez értek, hanem hogy kinek küldjek gratuláló smst" - ezt a sorozat egyik rendezője, Mátyássy Áron nyilatkozta nekünk. "Amikor először végigolvastam a forgatókönyvet, nagyon elszomorodtam, mert bizonyos helyzetekben ráismertem a magam és a szűkebb környezetem életére. De éppen az a zseniális benne, hogy a korruptság, az ügyeskedés, hogy sose az egyenes úton éred el, amit el akarsz érni, hanem ezekre a rohadt mellékvágányokra kényszerülsz, ez ilyen mindennapi apró jelenetekben van bemutatva."
Ennek kapcsán úgy döntöttünk, megkérdezzük olvasóinkat, hogy nekik mi fér bele a napi ügyeskedésbe és mi nem. Fontos: hogy a kérdőív teljesen anonim, a válaszokat semmilyen formában sem tudjuk beazonosítani, és senkinek nem fogjuk továbbadni, csak kíváncsiak vagyunk. Az eredményekről elemző cikkben számolunk majd be.