Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMFelmondott az Origo Hírek és Videó rovatának több újságírója
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Az Origo Hírek rovatának tíz újságírója csütörtök este nem sokkal fél hat után a Facebookon bejelentette felmondását. Azt írják, nem tudják folytatni a munkát a főszerkesztő, Sáling Gergő eltávolítása után. A felmondási idő függvényében különböző ideig maradnak még a cégnél, van, aki szeptemberig.
Az Origo videó Facebook oldalán szintén megjelent egy üzenet, ami arra utal, hogy ez a rovat is felállt. A videóban mappákat dobnak ki a kukába, a Sajtószabadság mellett repül még pár név, ők mondtak fel: Szabó János rovatezető, Bartha Máté, Kerekes Zoltán, Nagy Roland, Szabó Mátyás.
Információink szerint felmondott még Déri Zsófi, aki az értékesítés és a szerkesztőségek közötti munka összehangolásán dolgozott, illetve Bellay Szilvi, aki főleg gyártásvezetői munkákat végzett - úgy tudjuk ők azonban egy korábban, a héten kialakult helyzettől függetlenül megszületett döntést jelentettek be.
Az újságírók pár órával azután döntöttek így, hogy a Magyar Telekom újabb közleményt adott ki, melyben arról írnak, hogy "a médiában vitatott személyi döntés az Origo Zrt. menedzsmentjének döntése. A Magyar Telekom nem gyakorolt nyomást és nem kérte az Origo Zrt. vezetőségét a portál főszerkesztőjének leváltására". Cáfolták azokat a sajtóértesüléseket is, melyek szerint a főszerkesztő leváltásának a Telekom és a kormány közötti együttműködéshez lenne. köze. A cég szerint "a mindenkori kormány és a Magyar Telekom vezetői közötti párbeszéd természetes, ám ezek célja sohasem a nyilvánosság, a sajtószabadság korlátozása".
Az Origo főszerkesztője kedden távozott közös megegyezéssel, de nem önként. Az ügyről azonban azóta sem mondott többet. A háttérben azonban több forrás szerint is a Lázár János utazásairól szóló origós cikksorozat áll: a politikusnak állítólag nem tetszett, ami megjelent a portálon. Lázár azóta tagadta, hogy nyomást gyakorolt volna az Origóra, szerinte Sálingnak kellene nyilatkoznia.
A cikksorozat szerzője, Pethő András szerdán mondott fel a lapnál. Este pedig más felelős szerkesztők is otthagyták lapot.