Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMost már hajlandó meleg férfiakkal foglalkozni a Hír TV
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A Civil Művek Közművelődési Egyesület egyik önkéntese újsághirdetést szeretett volna feladni egy, a Hír TV által működtetett hirdetésfelvevő irodában, amelyben olyan ötvenen túli, meleg férfiakat kerestek, akik megosztanák élettörténetüket a Meleg férfiak, hideg diktatúrák című, akkor készülő könyvhöz és dokumentumfilmhez. Az ügyintézők ezt megtagadták, arra hivatkozva, hogy a cég konzervatív, ezért „elzárkózik minden olyan jellegű dologtól, ami nem fér bele úgymond a hagyományos értékrendbe”.
Az egyesület ezért a Háttér Társaság támogatásával az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz (EBH) fordult, mivel szerintük a hirdetés megtagadása szexuális irányultságon alapult, amelyet az egyenlő bánásmódról szóló törvény tilt. Az eljárás hosszú ideig elhúzódott, időközben megjelent a Meleg férfiak, hideg diktatúrák című könyv, és bemutatták az azonos című dokumentumfilmet is, amely több nemzetközi díjat nyert, mi pedig itt írtunk róla:
Az EBH végül 2017 januárjában kezdte érdemben vizsgálni az ügyet. A hirdetésfelvevő irodát működtető HírTV vitatta, hogy az elutasítás hátterében hátrányos megkülönböztetés állt volna, de nyitott volt az egyezségkötésre. A HírTV pedig végül vállalta, hogy három alkalommal levetíti a Meleg férfiak, hideg diktatúrák című 90 perces dokumentumfilmet, első alkalommal az idei Pride-hét keretében, 2017. július 9-én 23:00-kor – írja honlapján a Háttér Társaság.
„Nagyon örülünk az eljárás kimenetének, hiszen így sokkal több emberhez tud eljutni a filmünk” – mondta az egyezségről Takács Mária, a film rendezője. „Bízunk benne, hogy a hét idős férfi története sokakat rádöbbent, a melegség nem valami új keletű divat, nagyapáink, ükapáink generációjában is voltak, akik azonos nemű párt választottak maguknak, vagy élték meg a szexualitásukat saját nemükkel.”
A film teljes egészében megnézhető az Indexen is, az idei Pride alkalmából:
Ne maradjon le semmiről!