Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMár nem sokáig lesz műsoron a Hír tv egyik emblematikus politikai magazinja, a Péntek 8. Bayer Zsolt ugyanis munkahelyet vált, tudta meg az Index.
Pár év után nem árt váltani - magyarázta a döntést Bayer Zsolt, aki elmondta, hogy nem csak a Hír tv-től, hanem Magyar Nemzettől is búcsúzik. (A tévé és a lap egy tulajdonosi körhöz tartozik.) A közismert jobboldali újságíró a Széles Gábor tulajdonában lévő Echo tv-nél folytatja, műfajt azonban nem vált. Várhatóan a hírtévés műsorához hasonló magazinnal jelentkezik majd, de az új helyen több helyszíni forgatást szeretne látni. Meguntam a stúdióbeszélgetéseket, szeretnék megint belemenni az élet sűrűjébe - mondta Bayer.
Az újságírót már a tavasszal kitűnő szerződésajánlattal csábította a politikában egyre aktívabb Széles. Akkor a médiaholding vezetői állását kínálta fel, Bayer azonban váratlanul nemet mondott, jóllehet a szintén Széles tulajdonában lévő Magyar Hírlapban már biztosra vették az új kolléga érkezését.
Bayer elszipkázásával a milliárdos ismét felzaklatja a kedélyeket a jobboldali sajtóberkekben. Az év elején már volt egy hullám, amikor a konkurenciától jó néhányan vándoroltak Széleshez, így került a Hírlaphoz például Torkos Matild főmunkatársként. A Hírlap példányszáma meg sem közelíti a Magyar Nemzetét, ahogyan az Echo tv is kisebb nézettségű a Hír tv-nél.
Mindez könnyen feszültséghez vezethet a két jobboldali médiacsoport között. Korábban a Hír tv és a Duna TV viszonya mérgesedett el, amiatt, mert munkatársak szerződtek át a kisebbik közszolgálati tévéhez.