Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA Gőbölyös József "Soma" Alapítvány 2004. évi díját kedd este adták át a Magyar Tudományos Akadémián. Az alapítvány kuratóriuma 2002 óta minden évben a legszínvonalasabb oknyomozó újságírói munkákat jutalmazza, ez alkalommal Bogád Zoltán az Antenna Hungáriából kivált cég, a Teledatacast privatizációjának és állami pénzekhez juttatásának gyanús körülményeiről írt cikkeivel nyerte el az egymillió forint pénzjutalommal járó díjat.
Zutyu
A díj névadója, Gőbölyös József "Soma" egykori újságíró, 2000 augusztusában, harminchét évesen halt meg. A róla elnevezett alapítványt barátai, kollégái hozták létre 2001-ben. Az alapítvány először 2002-ben díjazott tényfeltáró újságírókat, akkor Blénessy Gábor a TV2-n és a Korridor portálon közölt írásaiért és Rajnai Attila az Élet és Irodalomban megjelent riportsorozatáért megosztva kapták a díjat. 2003-ban a Soma-díjat Haszán Zoltán, a Népszabadság újságírója vehette át, tavaly pedig Mong Attila, a Kulcsár-ügyről a Figyelőnek írt cikksorozatával nyert.
Bogád Zoltán első cikke 1993-ban jelent meg az Esti Hírlapban, majd gyakornokként a Magyar Hírlapnál dolgozott, itt jelentek meg első "tényfeltárásai", a nógrádi vizes maffiáról és az MSZP ingatlanügyeiről. Aztán a Roma sajtóközpont következett, majd a Népszava, az Amaro Drom és a Blikk. 2000 májusa óta Bogád az Index munkatársa.