Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMVarga Mihály gazdasági díjjal tüntette ki Schuster Lórántot
A díjat „a gazdaság érdekében végzett kimagasló, példamutató tevékenység vagy életmű elismeréséért" adják.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából a múlt pénteken a Magyar Gazdaságért díjjal tüntette ki a P. Mobil együttes vezetőjét. A díjat nem indokolták különösebben („kiemelkedően eredményes szakmai tevékenysége elismeréséül” kapta), a Bors megkérdezte Schustert a némiképp meglepő díj hátteréről (valamint a minisztériumot is, de azt hiába).
"Az indoklás szerint az élet valamilyen területén kiemelkedő tevékenységet végzők kaphatják ezt az elismerést, és nekem van egy negyvenhét éve sikeresen működő együttesem" - mondta a lap kérdésére a 67 éves menedzser-showman, aki egy ideig a MIÉP színeiben a politikába is belekóstolt.
"Rajtam kívül az élet minden területéről voltak még díjazottak. Kaptam egy oklevelet, egy ezüst Széchenyi-emlékérmet, pénzjutalmat, és ami a legfontosabb, jó szót. Eddig egyszer kaptam elismerést, akkor a VIII. kerület díszpolgára lettem" - büszkélkedett a Borsnak Schuster, akit tavaly operáltak májrákkal, és utána gyógyultnak is nyilvánítottak, majd ugyancsak 2015 végén Kaptafa címmel megjelent önéletrajzi könyve is.
Kedden este megkaptuk a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményét, amit változtatás nélkül közlünk:
A széles körben elismert zenei menedzser és producer amellett, hogy a P. Mobil dalszövegeinek többségét is ő írja, zenekarvezetőként kitartóan és kiváló szervezéssel intézi az együttes ügyeit. 1985-ben az országban elsőként alapított kulturális szolgáltató céget, amely a mai napig működik.
Egy zenekar gazdasági tevékenységet is végez, a koncertjei és kiadványai után bevételt könyvelhet el, munkáltatóként is megjelenik, mindezek után pedig adót fizet.
Schuster Lóránt olyan ágazatban kezdett vállalkozni, amelyben a 80-as években kevesen, ezzel a szocializmus idején Magyarországon az elsők között mutatta meg, hogy a zeneiparban is üzemeltethető sikeresen egy magáncég.
A 2013-ban alapított Magyar Gazdaságért díjban - a vonatkozó miniszteri rendelet alapján - a példamutató, kimagasló tevékenységet végző, kiemelkedő teljesítményt nyújtó természetes személyek, jogi személyek, szervezetek és kutatóműhelyek részesülhetnek. Schuster Lórántnak a zeneiparban végzett több évtizedes munkássága és elért eredményei minden tekintetben megfelelnek a díj szellemiségének.
Rovataink a Facebookon