Dávid Ibolya a fizetését is felajánlotta Almássynak
További Belföld cikkek
- Az idei karácsony sem múlt el tragédiák nélkül
- Csizmadia Ervin: A Nyugat bizonyos erői birodalomépítőként tekintenek Orbán Viktorra
- Szép csendben eltűnt Pesty László korrupciós ügyekkel foglalkozó weboldala
- Egy volt londoni nagykövet kerülhet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat élére
- Több év börtönt kaphat a nő, aki eszméletlenre verte lánya iskolatársát
Az Index információi szerint Dávid Ibolya az MDF országos választmányának szombati ülésén képviselői honoráriumát is felajánlotta Almássy Kornélnak, hogy egykori riválisának ne legyenek egzisztenciális gondjai abban az esetben, ha lemond országgyűlési képviselői mandátumáról. A pártelnök a parlamenti nehéz helyzetre való tekintettel attól sem zárkózott el a megegyezés érdekében, hogy Almássy a pártból való kizárás helyett megkapja a 2010-es választásokon az MDF országos listáján a 6. helyet.
A választmányi ülésen a frakció megszűnésének egyik lehetséges és legegyszerűbb megakadályozási módjaként vetették fel, hogy a megfigyelési ügy miatt a képviselőcsoportból két hete kizárt Almássy mondjon le a képviselőségről. Ebben az esetben ugyanis az országos listán szerzett mandátumot a párt egy újabb emberrel tudná betölteni.
Az új emberrel megint tíz fős lehetne az MDF frakciója, és nem kéne kimondani a házszabályban meghatározott létszámminimum miatt a csoport megszűnését.
Forrásaink szerint Almássy az ülésen nem vette komolyan a hozzá intézett kérést, később pedig a testületi ülést követő sajtótájékoztatóján azt állította, hogy a frakció ügyében senki nem kereste meg. Almássy szerint a tisztújítási folyamatban annyira megkopott a párt jelenlegi vezetése, hogy újabb tisztújításra lenne szükség. Ha tiszta vizet öntenének a pohárba, akkor meg lehetne egyezni az együttműködésről, üzente Dávid Ibolyának.
A jelenlegi helyzetben azonban sokan úgy gondolják, hogy a mostani pártvezetés hibája, hogy idáig jutott az MDF. Almássy szerint ezt jelzi, hogy az országos választmány elnökének posztjára jelölt három politikus közül ketten visszamondták az indulást, mert úgy gondolták, hogy Dávid Ibolya elnökkel nem vállalják az együttműködést.
A választmány új elnöke Makay Zsolt lett, aki az ülés után azt mondta, a testület felhatalmazást adott Herényi Károlynak, hogy a parlamentben oldja meg a képviselőcsoport létszámproblémáját. Az Index kérdésére, hogy „bármilyen módszert” megengedtek-e Herényinek a szükséges képviselő megszerzésére, Makay azt mondta, csak az alkotmányban foglalt lehetőségek állnak Herényi rendelkezésére.
Herényi a megbízásra úgy reagált, megoldhatatlannak tűnő feladatot kapott, de megpróbálja két nap alatt megoldani.
Az ülésen tájékoztatást kaptak a Tisztelet Társasága kivonulásáról is. Úgy tudjuk, hogy a pártvezetés a választmány tagjai előtt is végső soron Csányi Sándort tette felelőssé a szervezetek kétéves együttműködésének váratlan megszűnéséért.