Szakmai karrier a miniszteri biztosi poszt helyett
További Belföld cikkek
-
Már fotózzák a kórházi dolgozókat az arcfelismerő beléptetőrendszerekhez
- A kormány elszánta magát, hamarosan változhatnak a készpénzhez jutás feltételei
- Marad a jó idő és a 25 fok
- Nagy sebességgel csapódott a szalagkorlátnak egy kocsi az M3-as autópályán
- Húsvágó késsel támadt rá feleségére egy hajmáskéri férfi
Aszódi Attila a miniszteri biztosi poszt megszüntetését egyrészt a jogszabályok változásával indokolja. Rámutatott, hogy az úgynevezett atomtörvény tavalyi módosításának értelmében a nukleáris biztonság felügyelete a gazdasági minisztériumtól a belügyi tárcához került. Arra a kérdésre, hogy a GKM irányítása alatt álló miniszteri biztosi poszt miért nem akkor szűnt meg, úgy válaszolt: a törvénymódosítást követően még nagyon sok fontos tennivaló akadt az atomerőműnél. Hozzátette: Csillag István azért tartotta fenn eddig ezt a posztot, mert fontosnak tartotta ezt a kérdést.
Aszódi Attila rámutatott: márciusban jelezte Csillag Istvánnak, hogy meg kívánja pályázni a nukleáris technikai intézet igazgatói posztját. Megjegyezte, hogy az egyetem különböző szintű fórumai nagy arányban támogatták vezetői megbízatását, amelyet szakmai karrierje szempontjából fontosabbnak tart, mint a miniszteri biztosi posztot. A gazdasági miniszter ezt követően döntött a feladatkör megszüntetéséről.
Az Energia Klub szerint a paksi kettes blokk újraindítása körüli huzavona miatt kellett visszavonni Aszódi Attila miniszteri biztosi megbízását. A zöldszervezet az MTI-hez korábban eljuttatott közleményében azt állítja: a szólamokkal ellentétben a gazdasági érdekeket helyezik ismét a biztonsági elvárások elé az atomerőműben.
Az Energia Klub úgy véli, hogy a kettes reaktor újraindítása, illetve a miniszteri biztos és a paksi vezetés között a biztonsági kérdésekben meglévő nézeteltérés húzódik meg a menesztés hátterében.
|