További Belföld cikkek
- Öngyilkos lett egy férfi a budapesti Szent Imre Kórházban
- Durva faggyal és szélviharral robban be az igazi tél pénteken
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
Félmilliárdos bevételtől estek el
A felügyelet ingyenesen adta át 1994-ben 400 millióért vásárolt székházát a pénzügyminisztériumnak, eladásán 500 milliót nyerhettek volna - a volt gazdasági igazgató szerint pazarlás.
Jogszerűtlen lehetett a székház nélkül maradt felügyelet bérleti szerződése az Imperiál Kft.-vel az új székházra. A dokumentum szerint az Imperiál az igényeltnél 400 négyzetméterrel nagyobb irodát ajánlott. Az Imperiál csak harmadik lett a közbeszerzési pályázaton - a második helyezett WestEnd visszalépett, a győztes Lindner Budapest Kft. túl kicsi területet ajánlott, ezért a szerződést felbontották -, áll a dokumentumban.
Bérlet piaci ár felett
Az Imperiál által bérbe adott Krisztina Pláza 40 milliós havi bérleti díja a jelentés szerint a piaci ár kétszerese. A házban a dokumentum szerint 430 millió forintért épített ki biztonsági rendszert a Defend Kft. Ez utóbbi megbízást Gera Károly korábbi katonai felderítő, Szász biztonsági osztályvezetője rendelte meg.
Totális megfigyelés
A kiépítés összegét a dokumentum szerint az Imperiál kölcsönözte a felügyeletnek, amit az kamatostul fizetett vissza, "technológiai segítségnyújtás" címén. A jelentés szerzője szerint ezzel a felügyelet megvalósította a hűtlen kezelés bűncselekményét.
A biztonsági rendszert a jelentés szerint a dolgozók titkos megfigyelésére használták. A dokumentum a felügyelet személyzeti politikáját is jogsértéssel vádolja, eszerint a PSZÁF titkosszolgálati eszközökkel "puhatolózott az újoncok felől". A rendszerrel ellenőrizték a dolgozók munkaidejét, a kimutatásokat Szász minden hónapban CD-n megkapta, írja a jelentés.
Politikai döntések
A megfigyeléssel a PSZÁF a dolgozók politikai hovatartozását is kutatta. Az ismeretlen szerző szerint a választások után Szász visszavonta azoknak a vezető beosztású dolgozóknak a kinevezését, akik nem a Fidesz pártján álltak. "A meghallgatottak állítása szerint 2002. április 7., az első választási forduló éjszakáján ismeretlenek 70-80 dolgozó számítógépét ellenőrizték" - áll a papírokban.
Cselekvési terv
"A fentiek beigazolódása esetén megállapítható lenne, hogy a Szász féle vezetés két éve alatt számtalan gazdaságtalan döntésével közvetve a Magyar Államot károsították meg" - áll a dokumentumban. A feljegyzés szerzője cselekvési tervet is kidolgozott Szász elmozdítására, mivel a "PSZÁF elnöke által okozott kár az 50 és 500 millió forint közötti értéket is elérheti".
|