További Külföld cikkek
- Börtönbüntetésre ítéltek egy gyilkosságra felbérelt svéd tinédzsert Dániában
- Halálos fenyegetést kapott a Paraméter szerkesztősége
- Nyilvánosan megöléssel fenyegette az alelnök a Fülöp-szigeteki elnököt, most mindent tagad
- Fellélegezhet a Közel-Kelet, szerdától életbe léphet a tűzszünet Izrael és a Hezbollah között
- Földbe állhat az orosz hadigazdaság, Putyinra káosz várhat a háború után
Felmentették pénteken Michael Brownt, az amerikai szövetségi katasztrófavédelmi hivatal igazgatóját. Két magát megnevezni nem kívánó washingtoni illetékes szerint Brownt visszarendelték a Louisiana állambeli Baton Rouge-ból a fővárosba. Helyét Thad W. Allen altengernagy, az amerikai parti őrség egyik parancsnoka veszi át, aki korábban a New Orleans-i mentőakciókat felügyelte. Brown már napok óta a támadások kereszttűzében állt amiatt, hogy a kormányzat lassan reagált a hurrikánra.
Nem voltak elégedettek Brownnal (Fotók: EPA)
Brown - aki a Nemzetközi Arab Telivér Szövetségtől ment a katasztrófavédelemhez - és szervezete munkáját számos kritika érte a Katrina pusztítása után. A túlélők és a politikai közvélemény jelentős része is a FEMA-t és vezetőjét tartja a lassú reagálás felelősének. Lemondását még republikánus törvényhozási képviselők is követelik, írja a Reuters.
Brown alkalmatlanságáról bővebben itt>>>
125 milliárd dolláros pusztulás
Elérhetik a 125 milliárd dollárt a Katrina hurrikán okozta károk egy amerikai kockázatkezelő társaság pénteken közzétett becslései szerint. A Risk Management Solutions (RMS) nevű, természeti katasztrófákra szakosodott cég szerint a károk legalább fele adódik abból, hogy New Orleanst elárasztotta a víz. A város mintegy 60 százaléka vízben áll.
New Orleans - rossz időben, rossz helyen
A cég a biztosított javakban bekövetkezett pusztulást 60 milliárd dollárra tette, ami a legmagasabb az ágazati cégek becslései közül. Az RMS korábban 20-35 milliárd dollárral számolt.
Más helyen építenék fel a várost
Az amerikaiak több mint fele szerint más helyen kellene újraépíteni a túlságosan alacsonyan fekvő New Orleanst, amelynek nyolcvan százaléka víz alá került a Katrina hurrikán átvonulása után.
Az AP amerikai hírügynökség megbízásából készült felmérés pénteken ismertetett eredményei szerint a megkérdezettek 54 százaléka magasabban fekvő, biztonságosabb helyre telepítené át a 484 ezres világvárost, amely átlagosan hat lábbal (mintegy 180 centiméterrel) a tengerszint alatt terül el.