Minden szinten három-egy

2000.12.15. 14:53
A New Jersey képtelen hibázni, és legutóbbi texasi győzelmével immár elérhető közelségbe került számára a hőn áhított Stanley Kupa. Arra ugyanis ötvennyolc éve nem volt példa - utoljára a Torontónak sikerült a Detroit ellen -, hogy valaki három egyes vezetésről elbukja a döntőt.
Brilin gólja nyitotta a New Jersey attakot
Pedig a Stars játékosai tudták, hogy ez az utolsó lehetőségük, ha idén még terveik vannak a kupával. Ennek szellemében kezdődött a mérkőzés. A Csillagok próbálták lelassítani az Ördögök rohamait, s ez két harmadon keresztül tökéletesen sikerült nekik. Sőt, a második játékrész 19. percében Joe Nieuwendyk Martin Brodeur hálójába vágott egy emberelőnyös helyzetet, így a záró periódusra a hazaiak fordulhattak előnnyel. Ilyen esetekben a Dallas nem szokott hibázni.

Brian Rafalski találatával a Devils karnyújtásnyira van a végső győzelemtől
Eddig. A Devils ugyanis szenzációs utolsó húsz percet produkált. A NJ tizenöt alkalommal vette célba ezen idő alatt Ed Belfour ketrecét, s ebből háromszor be is talált. Elsőként Szergej Brilin váltotta gólra az orosz akciót (Mogilnij és Malakov voltak az előkészítők), majd két és fél perc, múlva Jonh Madden lőtt újabb gólt - emberhátrányból. És még nem volt vége: hogy a mágikus trió (Arnott, Sykora, Elias) se maradjon szégyenszemre pont nélkül, arról az utóbbi gondoskodott, elronthatatlan pakkot varázsolva Brian Rafalski elé - valószínűleg a Dallas történetének egyik legsötétebb 3 perc 41 másodpercét okozva ezzel. A hátralévő időben a teljesen megroggyant hazaiaknak esélyük sem volt a góllövésre, így a következő mérkőzésen akár bajnokavatásra is sor kerülhet.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzés
Stanley Kupa, döntő, negyedik mérkőzés
Dallas Stars - New Jersey Devils 1-3 (0-0, 1-0, 0-3)
Gól: Nieuwendyk (emberelőny, Sydor, Hull) 38:02 ill. Brilin (Mogilnij, Malakov) 42:27, Madden (emberhátrányból, Nyemcsinov, Daneyko) 44:51, Rafalski (Elias) 46:08
Kapusok: Belfour 31/28 ill. Brodeur 17/16
Lövések: 17 (6+7+4) ill. 31 (8+8+15)
Emberelőny: 5/1 ill. 4/0