Meglepetések nélküli kajak-kenu bajnokság

2001.05.21. 14:49
A kívülállók számára semmi meglepő nem történt, a hétvégén, Szolnokon rendezett kajak-kenu országos bajnokságon. Az esélyesek az első nap mostoha időjárási körülményeit is legyőzték. A bajnokság legeredményesebbjei Szabó Szilvia és a kenus Kolonics György voltak, mindketten öt aranyérmet szereztek. Angyal Zoltán szövetségi kapitány elégedett volt a válogatottak idény eleji teljesítményével.
Szombaton az esélyesek győzelmével értek véget Szolnokon a kajak-kenu országos bajnokság 1000 méteres döntői. Ezen még a néhol Sydneyt idéző szélvihar sem tudott változtatni. Az erős, változó irányú szél valószínűleg befolyással volt az eredményekre, ám a klasszisok attól klasszisok, hogy nem érdekelte őket az időjárás.

Az egyéniben győztes Kovács Katalin kifejezetten örült annak, hogy úgymond nehéz körülmények között kellett nekivágnia az idénynek. A kenu-egyesben bajnok Kolonics György pedig elégedett volt szezoneleji tljesítményével. Az olimpiai bajnok egységek közül csak a férfi kajak-négyes versenyzett a sydneyi összeállításban, és magától értetődően meg is nyerte a versenyt.

Az 1000 m-es döntők győztesei:
nők:

k-4: 1. Dékány Kinga, Szabó Ágnes, Bóta Kinga, Keresztesi Alexandra (Tiszaújváros, MTK) 3:28.430 p

k-2: 1. Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián (MTK, Csepel) 3:20.570 p
c-4: 1. Fürdök Gábor, Hüttner Csaba, Belicza Béla, Kozmann György (Démász-Szeged, Csepel, Atomerőmű) 3:27.380 p
k-4: 1. Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (Győr, Démász-Szeged, Csepel, Honvéd-Westel) 3:00.880 p

Az 500 és 200 méteres döntők sem szolgáltak váratlan eredménnyel, akiknek illett, simán nyertek a vasárnapi finálékban. A hosszabbik távon az olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és Storcz Botond, legyőzte a négyesben ötkarikás aranyérmes Horváth Gábort és párját Kökény Rolandot.

A Kolonics György, Buzál Miklós kettős feltűnően robbanékonyan kenuzott már a döntőbe jutásért is, így nem volt meglepő, hogy az ő sikerükkel zárult a vasárnapi futam.

Izgalmasnak mondható csak a női kettes versenye volt, hiszen Kovács Katalin az idén elsősorban az egyesre figyel, így a győztes Szabó, Bóta egységnek jó esélye van arra is, hogy az idény további versenyein kivívja a világbajnoki részvételt.

Az 500 m-es döntők győztesei:
nők:

k-4: 1. Dékány Kinga, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga (Tiszaújváros) 1:38.970

k-2: 1. Kammerer Zoltán, Storcz Botond (Győr, Démász-Szeged) 1:32.580
c-4: 1. Hüttner Csaba, Fürdök Gábor, Kolonics György, Csabai Edvin (Démász-Szeged, Csepel) 1:36.710
k-4: 1. Siebel Lajos, Kökény Roland, Molnár Péter, Horváth Gábor (Csepel, Démász-Szeged, Honvéd-Westel) 1:24.730 p

200 méteren Fehérvári Vince vitte a prímet. A szegedi kajakos három számban indult, háromban nyert. Szabó Szilvia és a kenus Kolonics György volt a bajnokság legeredményesebbje, mindketten öt aranyérmet szereztek. A férfi kajakosoknál a kétszeres sydney-i győztes Storcz Botond vitte a legtöbbre, háromszor állhatott föl a dobogó legmagasabb fokára. Kőbán Rita, aki mint mondta csak levezetésnek szánta a versenyt, egyesben így is a második helyen végzett.