Drámai csatában búcsúzott Kapros

2002.01.14. 11:19
Az ausztrál nyílt teniszbajnokság első napján az öt magyar közül csupán Kapros Anikó lépett pályára. Kapros a döntő szettben is vezetett sokkal jobban rangsorolt olasz riválisa, Schiavone ellen, de a "hosszabbításban" kikapott. A nap legnagyobb meglepetése, hogy a brazil Kuerten - második a világranglistán - is búcsút intett a mezőnynek, hasonlóképpen a hölgyeknél a hét évvel ezelőtti győztes, Mary Pierce-hez.
A sorsolás kézhezvétele után a mieink közül kétségkívül a legnehezebb dolga Kapros Anikónak volt, a magyar tini ugyanis az olasz Francesca Schiavone ellen játszott. Az olasz hölgy a 31. kiemelt volt, Kapros viszont pillanatnyilag nincs az első százban a világranglistán. Schiavone nem őriz kellemes emlékeket a magyarokról, hiszen eddig Kuti Kis Rita is legyőzte - ő épp a tavalyi Openen -, a múlt héten pedig Mandula Petra is jobbnak bizonyult nála.

Kaprosé az első szett negyven perc alatt

Kapros számára nem kezdődött rosszul a mérkőzés, negyven perc alatt 6:4-re megnyerte az első szettet, az olasz alig hitt a szemének, és alighanem már arra is gondolt, hogy megint egy magyar járatja vele a bolondját.

Schiavone a második szettben sokkal koncentráltabban játszott, Anikó sajnos egyre többet hibázott, így nem keltett meglepetést, hogy harmincöt perc alatt elveszítette a játszmát. (6:3)

Pedig visszajött a sírból a meccs

A döntő szettet viszont jól kezdte a juniorok között két éve Ausztráliában diadalmaskodó magyar lány, ám 4:1-es vezetése után érthetetlenül elkezdett kapkodni, a talján lány kihasználta rutintalanságát, és egyenlített. 6:5-re is vezetett, ekkor azonban Anikó kapta össze magát, és hárította az adogatójátékát, vagyis versenyben maradt.

A bravúr azonban sajnos átmeneti volt, 7:6-nál már nem tudta megakadályozni a továbbjutást. Kedden további négy magyar játékos játszik, Mandula Petra, Kuti Kis Rita és Gubacsi Zsófia mellett az egyetlen férfi Sávolt Attila is.

A tavalyi wimbledoni bajnok Goran Ivanisevic a vártnál nehezebben ugyan, de 2 óra 42 perc alatt nyert a cseh Martin Damm ellen a férfi egyes 1. fordulójában. A horvát teniszező 30 védhetetlen adogatást küldött ellenfele térfelére.

Serena Williams nem indul

Nem sokáig kellett várni az első vaskos meglepetésre sem. A világranglista másodikja, a brazil Kuerten ugyanis a francia Boutter ellen négy játszmában alulmaradt. A hét évvel ezelőtti női győztes, a francia Mary Pierce sem járt jobban, igaz ő bokasérülése miatt volt kénytelen feladni a találkozót. Ha már a sérülésnél tartunk. Davenport, Agassi után Serena Williams is bejelentette visszalépését. Az ok bokasérülés. Nővére két sima 6:2-es játszmában lépett a második körbe a szintén amerikai Cargill ellen.