Ambrus
-7 °C

Sike József aranyérmes a sportlövő vb-n

2002.07.07. 18:02
Sike József 390 körrel aranyérmes lett a futócéllövők 10 méter 40 vegyes számában a finnországi sportlövő világbajnokságon. Sidi Péter a kisöbü sportpuskások 3x40 lövéses versenyében a harmadik helyen végzett.
Az Európa-bajnok Sike először nyert egyéniben vb-n, a nap folyamán végig kiváló teljesítményt nyújtott. Három körrel előzte meg a második német Jakositsot és a harmadik amerikai Saathoff-ot.

Sike nem olimpiai számban nyert

Ez az első hely kárpótolhatja az olimpiai számban elért gyengébb teljesítményéért. A 2x30 lövéses versenyben ugyanis nem jutott a döntőbe, így nem szerzett olimpiai kvótát sem.

Nem úgy a sydneyi olimpián is rajthoz álló Sidi Péter. Sidi kellemes meglepetésre hetedikként bejutott a fináléba, de még rátett egy lapáttal és az erős szélben előrelépett a harmadik helyre.

Sidi hajrája kvótát ért

Az utolsó lövés előtt még a 4. helyen állt, 0.5-tel lemaradva az amerikai Anti mögött, de a végén jobban összpontosított. Sidi bronzérme egyben olimpiai kvótát is jelent. Ez már a második, négy éve mindössze egyet sikerült összegyűjteni a világbajnokságon.