Mandula Petráék a legjobb nyolc között

2003.01.19. 15:01
A Conchita Martinez-Granados - Gubacsi Zsófia - duóval szemben Mandula Petra és a svájci Emanuelle Gagliardi jutott a legjobb nyoc közé Melburne-ben, az év első Grand Slam tornáján. A félrfiak között már továbbjutott Agassi, Ferreira, Grosjean és Ferrero, a női mezőnyben Henin-Hardenne, Venus Williams, Hantuchova és Ruano-Pascual.
Mandula Petra és a svájci Emanuelle Gagliardi 7:6, 6:2-re verte a Conchita Martinez-Granados - Gubacsi Zsófia - kettőst, az Austral Open női páros nyolcaddöntőinek magyar érdekeltségű mérkőzésen. Manduláék ellenfele a negyeddöntőben a Hantuchova, Shaughnessy (szlovák, amerikai, 5.)-Dechy, Loit (francia) párharc győztese lesz.

Melburne-ben több nyolcaddöntő is hatalmas csatát hozott: női egyesben Justine Henin-Hardenne 3 óra 13 percig tartó összecsapáson 7:5, 5:7, 9:7-re verte az Lindsay Davenportot. A döntő szettben 8:7-re vezetett Henin-Hardenne, de Davenport adogatott: a fáradságtól izomgörccsel bajlódó belga játékos három meccslabdához jutott, s az utolsót egy kitűnő tenyeressel értékesítette. Ez Henin-Hardenne volt az első sikere az amerikai ellen.

Még hosszabb, 3 óra 37 perces meccset játszott a férfiaknál a francia Sebastien Grosjean és a spanyol Felix Mantilla. A 12. helyen kiemelt Grosjean 0-2-ről fordított és nyerte meg az öt játszmás mérkőzést.

Folytatta nagyszerű szereplését a veterán Wayne Ferreira. Az 1992-ben elődöntős, 32 éves dél-afrikai az örmény Szargisz Szargszjant búcsúztatta négy szettben, s akárcsak tavaly, idén is bekerült a nyolc közé. Mindössze 48 percet töltött a pályán Andre Agassi az argentin Guillermo Coria ellen. A 2. helyen kiemelt amerikai 6:1-re nyerte az első játszmát, s 3:1-re vezetett a másodikban, amikor riválisa lábsérülés miatt feladta a küzdelmet.

A 46 éves amerikai Martina Navratilova, az orosz Szvetlana Kuznyecovával (17) az oldalán kikapott az 1. helyen kiemelt Williams-testvérektől, s búcsúzott a női párosok küzdelmeitől.

Hétfőn játszák:
Hewitt (ausztrál, 1.) - el-Ajnaui (marokkói, 18.)
Nalbandian (argentin, 10.)-Federer (svájci, 6.)
Schüttler (német, 31.)-Blake (amerikai, 23.)
Roddick (amerikai, 9.)-Juzsnyij (orosz, 25.)

női egyes
Henin-Hardenne (belga, 5.)-Davenport (amerikai, 9.) 7:5, 5:7, 9:7
V. Williams (amerikai, 2.)-Pratt (ausztrál) 6:3, 6:2
Hantuchova (szlovák, 7.)-Schnyder (svájci, 12.) 7:5, 6:3
Ruano-Pascual (spanyol)-Chladkova (cseh) 6:3, 6:3

S. Williams (amerikai, 1.)-Daniilidu (görög, 18.)
Clijsters (belga, 4.)-Coetzer (dél-afrikai, 19.)
Rubin (amerikai, 10.)-Miskina (orosz, 8.)
Bovina (orosz, 20.)-Shaughnessy (amerikai, 25.)

női páros
S. Williams, V. Williams (amerikai, 1.)-Navratilova, Kuznyecova (amerikai, orosz, 16.) 6:2, 6:3
Gagliardi, Mandula (svájci, magyar) - Martinez-Granados, Gubacsi (spanyol, magyar) 7:6 (7-4), 6:2