-10 °C
-3 °C

Vereség Lettországtól

2003.02.08. 21:18
A fehéroroszok elleni bravúros döntetlen után a lettektől egy gólal kikapott a magyar jégkorong-válogatott a EuroTour-sorozat utolsó, minszki szakaszának második fordulójában.
A a Salt Lake City-i olimpián is résztvevő, A-csoportos lettek hamar vezetést szereztek, a magyarok azonban ezt követően remekül tartották magukat egészen a záró játékrész elejéig. Az utolsó harmadban viszont a jóval esélyesebbnek tartott rivális két gyors gólt ütött (utóbbit emberelőnyből).

Később - akárcsak a fehéroroszok elleni összecsapáson - hatalmas hajrába kezdtek a budapesti divízió I-es vb-re készülő magyarok: előbb a közel egy év kihagyás után visszatérő Kovács Frank, majd Palkovics talált be. A hátralévő 3:04 perc már kevés volt a bravúrt jelentő döntetlen kicsikarásához, pedig a hajrára kapus helyett is mezőnyjátékos jött be.

A második forduló másik mérkőzésén: Fehéroroszosrzág-Franciaország 3-1

1. Lettország 4 pont
2. Fehéroroszország 3 pont
3. Magyarország 1 pont
4. Franciaország 0 pont

A magyar válogatott vasárnap a francia csapattal játszik 12.30-kor.

EuroTour-sorozat, 4. szakasz, 2. forduló:
Lettország-Magyarország 3-2 (1-0, 0-0, 2-2)

gólütők: Cipruss (7.), Romanovskis (44.), Beresnevs (47.), illetve Kovács F. (52.), Palkovics (57.)