Oda a PVSK Euroliga-veretlensége

2003.11.20. 12:33
Szomorúra sikeredett magyar szempontból a női kosárlabda kupaszerda. Négy pályára lépő csapatunk közül három vesztett, ráadásul a PVSK kudarca azt jelentette, hogy oda a pécsiek hibátlan mérlege a női Euroligában.
Jól kezdett a magyar bajnoki bronzérmes az Euroliga-újonc otthonában, az első negyedben megszerzett vezetés azonban a félidő végére már tízpontos hátrányra váltott. A barcelonaiaknál nem játszott a tavaly Sopronban is megfordult Razija Mujanovic-Brcaninovic, akinek férje - akárcsak tavaly a hűség városában - a hétvégén botrányt okozott. Nagyszünet után magabiztosan tartották előnyüket a házigazdák, de az Orsi csak a 30. percben került 10 ponton kívülre. Az utolsó negyedben is szívósan tartotta magát az Orsi, de a hazaiak tripláira már nem érkezett válasz, így alakult ki a 16 pontos különbség.

A női elitliga másik szerdai spanyol-magyar párharcán elszenvedte első idei vereségét a sorozatban a MiZo-Pécsi VSK. A Rátgéber-csapat az első félidőben még jól tartotta magát, a harmadik és a negyedik negyedben azonban a Valencia az Európa-bajnokságon ellenünk is villanó Valdemoro, illetve Gonzalez vezérletével a spanyolok magabiztos, húszpontos győzelmet arattak.

A férfi Euroligában játszó magyar érdekeltségű csapatok közül szerdán Báder Márton együttese lépett pályára Moszkvában, ahol megsemmisítő, 54 pontos vereséget szenvedett a CSZKA-tól. A magyar center négy pontot dobott. (Gulyás Róbert csapata, az Adecco Asvel, illetve Dávid Kornél Tauja csütörtökön játszik a harmadik fordulóban.)

Rossz napja volt a női Európa-kupában érdekelt Szolnoknak is: a Tisza-partiak otthon kaptak ki a cseh Loko Trutnovtól az ötödik fordulóban. A Szeged magabiztosan nyert ugyanebben a sorozatban, 80-60-ra verte otthon a horvát Sibeniket.

Női kosárlabda-kupák, eredmények
Női Euroliga, 5. forduló
A-csoport: Universitat FC Barcelona (spanyol) - Euroleasing-Orsi Sopron 87-71 (23-21, 19-11, 25-21, 20-18)
B-csoport: RC Valencia (spanyol) - MiZo-Pécsi VSK 79-58 (18-17, 21-17, 23-12, 17-12)

Női Európa Kupa, Közép-európai Főcsoport, 5. forduló
B-csoport: Szolnoki-MÁV Coop SE - Loko Trutnov (cseh) 70-72 (17-19, 21-16, 19-17, 13-20)
C-csoport: Szeviép-Szeged - Sibenik Jolly JBS (horvát) 80-60 (16-14, 22-14, 25-12, 17-20)