Király vesztes meccsen mutatkozott be az Aston Villában

2006.12.16. 20:29
Az angol bajnokság tizennyolcadik fordulójában a Liverpool magabiztos győzelmet aratott a kiesés ellen harcoló Charlton otthonában. Az Arsenal kétgólos hátrányból egyenlített, de a győzelmet már nem sikerült kicsikarnia. Király Gábor bemutatkozott az Aston Villában, a másodosztályban Gera Zoltán félórát sem kapott, Fülöp Mártonnak ezúttal nem szavazott bizalmat Roy Keane.

A szombati játéknap első mérkőzésén a jó formába lendülő Liverpool gyorsan előnybe került a Charlton pályáján, miután Traoré a tizenhatoson belül rosszul számította ki a labda ívét, és fejberúgta Pennant-t. A teljesen jogosan megítélt büntetőből Xabi Alonso a kapu közepébe küldte a labdát.

Már dobogós a Liverpool

A hazai csapat nem találta a ritmust, a második félidő közepén azonban egyenlíthetett volna, de a csatárok nagy helyzetekben hibáztak, a második oldalon ugyanakkor Bellamy szép gólt lőtt kapásból, Gerrard mesteri csavarása pedig fölényessé tette a sikert.

20. FC Watford 17 11-22 11

Az Arsenal az első félidő végén és a második elején is bekapott egy gólt, így nagyon kellett küzdenie a pontszerzésért, bár két perc alatt kiegyenlítette hátrányát. A hajrában is nagyon aktívak voltak a Henry-t nélkülöző Ágyúsok, de a harmadik, győztes találatot már nem sikerült bevinniük.

Király tizenegyesből kapta a gólt

A hétközben az Aston Villához Király Gábor azonnal be is mutatkozott csapatában, hiszen a gárda mindkét kapusa sérüléssel bajlódik. Király nem vallott szégyent, akadt néhány nagy mentése, de a többnyire mezőnyfölényben játszó birminghami csapat alulmaradt a Boltonnal szemben. A gól tizenegyesből esett.

Priskin Tamást nem nevezték a Newcastle-ban szereplő Watfordba, csapata veresége után nem kerülhetett el az utolsó helyről.

Gera csere volt

A másodosztályban egyik magyar sem játszotta végig csapata meccsét, Gera Zoltán a hatvanötödik percben állt be a két gólt jegyző Kamara helyére. A West Bromwich Albion 5-0-ra verte a Coventry-t. A Plymouth-ba Buzsáky Ákost cserélték be, változást azonban ő sem hozott a játékba, 3-0-ra kikaptak.

A Sunderlandbe kölcsönzött Fülöp Márton nem kapott lehetőséget, csapata a Burnley otthonában 2-2-t ért el.

Eredmények:
Arsenal-Portsmouth 2-2 (0-1)
g: Adebayor (58.), Gilberto Silva (60.), illetve Pamarot (45.), Taylor (47.)
Newcastle United-Watford 2-1 (0-0)
g: Martins (49., 85.), illetve Bouazza (57.)
Reading-Blackburn Rovers 1-2 (1-0)
g: Harper (41.), illetve McCarthy (64.), Bentley (84.)
Wigan Athletic-Sheffield United 0-1 (0-1)
g: Hulse (45.)
Charlton Athletic-FC Liverpool 0-3 (0-1)
g: Xabi Alonso (3., 11-esből), Bellamy (82.), Gerrard (88.)
Aston Villa-Bolton Wanderers 0-1 (0-0)
g: Speed (75., 11-esből)
vasárnap: Everton-Chelsea 14:45 ó Manchester City-Tottenham Hotspur 16 ó West Ham United-Manchester United 17 ó
hétfő: Fulham-Middlesbrough 21 ó