• vasárnap
    26
  • Már az oroszok vezetnek a jégtáncban
    Műkorcsolya » 2006. február 19. 23:11
    A kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok orosz Tatyjana Navka, Roman Kosztomarov jégtáncpáros átvette a vezetést az original után a torinói téli olimpián. Hoffmann Nóra és Elek Attila továbbra is a 19. helyen áll.

A legnagyobb esélyesnek tartott duó élre kerüléséhez az is kellett, hogy a kötelező után első, 2001-es vb-n győztes, Salt Lake Cityben harmadik, és a torinói olimpiára szülés után visszatért hazai közönségkedvenc Barbara Fusar Poli, Maurizio Margaglio kettős rontott, így az originalt csak 10. helyen zárta. Ez azt jelenti, hogy a dobogótól is távol kerültek az olaszok, s csak a hetedik helyről várhatják a hétfői kűrt.

A második helyre a világbajnoki ezüstérmes amerikai Tanith Belbin, Benjamin Agosto páros, míg a harmadikra a vb-3. és Eb-2. ukrán Jelena Grusina, Ruszlan Goncsarov duó jött fel.

A magyar jégtáncpárost az original során a 18. helyre rangsorolták a pontozók, ennek ellenére nem lépett előre, azaz változatlanul a 19. helyen áll. A kűr hétfőn 19 órakor kezdődik.

Eredmények, jégtánc:
    Állás az original után: 1. Tatyjana Navka, Roman Kosztomarov (Oroszország) 99,27 pont 2. Tanith Belbin, Benjamin Agosto (Egyesült Államok) 97,89 3. Jelena Grusina, Ruszlan Goncsarov (Ukrajna) 96,68 ...19. Hoffmann Nóra, Elek Attila 71,57

• Ötezer frankba került a francia síző mutogatása
    Alpesi sí » 2006. február 19. 20:28
    A Nemzetközi Sí Szövetség (FIS) sportemberhez méltatlan viselkedésért ötezer svájci frank (kb. 800 ezer forint) befizetésére kötelezte a francia alpesi síző Pierre-Emanuel Dalcint, aki kiesése után a középső ujját felemelve bosszankodott búcsúján.

Dalcin a férfi szuperóriás-műlesiklók viadalán az élen állt, amikor a 17. síelő elindítása után a versenyt a rossz időjárási körülmények miatt félbeszakították.

A később az újraindított futamon Dalcin kiesett.

Günter Hujara, a FIS versenyigazgatója a büntetést azzal indokolta, hogy a francia sportoló obszcén gesztusával megsértette a nemzetközi szövetséget és a szurkolókat.
    (MTI)

• Utolsó lett a magyar bobkettes
    Bob » 2006. február 19. 18:46
    Az utolsó, 29. helyen végzett a magyar bobkettes a torinói téli olimpián.

A Gyulai Márton, Pintér Bertalan egység a vasárnapi, szakadó hóesésben megtartott harmadik futamon az eddigi legjobb tolóidőt produkálta, ám ez sem volt elég a javításra.

A 19:20 órakor kezdődő utolsó futamon már csak a legjobb húsz egység érdekelt.

"Nehéz volt alkalmazkodni a nagyon nehéz pályához. A havazás és a lehűlés miatt változó volt a jég felülete, illetve hőmérséklete, és természetesen a nálunk tapasztaltabb nemzetek jobban tudtak igazodni a körülményekhez. Sajnálom, hogy a 29. helyen zártuk, de az igazsághoz tartozik, hogy mi az utolsó helyen kvalifikáltuk magunkat az olimpiára. Ami a fiúkban volt, kihozták magukból, s tudomásul kell venni, hogy ez ennyire elég" - mondta az MTI-nek Gyulai Miklós, a bobosok csapatvezetője.

• Jégkorong » 2006. február 19. 17:27
    Az orosz jégkorong-válogatott oktatófilmbe illő játékkal verte a letteket, a svájciak után a finnek is legyőzték a címvédőt.
  • 2006. február 19. 14:28
    A Pumuklira emlékeztető Zorzi megszökött, és nem érték utol. A rendőrség órákig zárta egybe az osztrák versenyzőket, nem is telefonálhattak.