• vasárnap
    26
  • A csoportkörben veretlen Szlovákia kiesett
    2006. február 22. 23:43

Az eddigi játék alapján meglepetés született a jégkorongtorna utolsó negyeddöntõ mérkõzésén: a csoportkörben bukdácsoló Csehország 3-1-re legyõzte az eddig veretlen Szlovákiát. A csehek 2-0-ra vezettek, majd az utolsó harmadban szépített az egykori társnemzet. Nem segített a szlovákokon a kapus lehozása nem, abból csak egy kapott gól született.

• Oroszország jutott az elődöntőbe
    Jégkorong » 2006. február 22. 22:47

Az utolsó harmadban megtörte a kanadai védelem ellenállását az orosz válogatott a férfi jégkorongtorna harmadik negyeddöntőjében és nyert 2-0-ra. A húszéves Alekszandr Ovecskin nem sokkal a játékrész kezdete előtt talált be, majd az utolsó másodpercekben Kovaljov lőtt gólt Brodeur kapus mellett. Ez azt jelenti, hogy Salt Lake City olimpiai bajnoka nem védheti meg a címét, sőt, az Egyesült Államok búcsúja után egyetlen észak-amerikai csapat sem maradt a hokitornán.

Oroszország-Kanada 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
    Gólszerzők: Ovecskin (42.), Kovaljov (60.)

• Koreai arany a 3000 méteres váltóban
    Rövidpáláyás gyorskorcsolya » 2006. február 22. 22:12

Az esélyeknek megfelelően a Koreai Köztársaság csapata nyerte a rövidpályás gyorskorcsolyázók női 3000 m-es váltóját a torinói téli olimpián. Az ázsiai ország válogatottja sorozatban a negyedik téli játékokon nem talált legyőzőre ebben a számban. Az ezüstérmet a kanadaiak, míg a bronzérmet - Kína kizárását követően - a házigazda olaszok szerezték meg. (MTI)

Olimpiai bajnok: Koreai Köztársaság (Csoj Eun Kjung, Dzseon Da Hje, Bjun Csun Sza, Dzsin Szun Ju) 4:17.040 p
    2. Kanada (Alanna Kraus, Tania Vicent, Anouk Leblanc-Boucher, Kalyna Roberge) 4:17.336
    3. Olaszország (Katia Zini, Mara Zini, Marta Capurso, Arianna Fontana) 4:20.030

• Góltalan kanadaiak, vezetnek a csehek
    Jégkorong » 2006. február 22. 22:06
    Az olimpiai férfi jégkorongtorna utolsó két negyeddöntőjében nem a csoportkörből jobb eredménnyel érkezett csapatok állnak győzelemre: az Oroszország-Kanada találkozó két harmad után is 0-0, míg Csehország egy emberhátrányban szerzett találattal vezet az eddig veretlen Szlovákia ellen.
  • Darázs Péter negyeddöntős 500 méteren
    2006. február 22. 21:15

Darázs Péter bejutott a legjobb tizenhat közé a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres számában a torinói téli olimpián. Az 1500-on 11., 1000-en 12. magyar versenyző nem volt könnyű csoportban, hiszen vele futott a nyolcszoros világbajnok, Torinóban 1500-on bronzérmes (itt volt Knoch Viktor ötödik) kínai Li Csia-csün (Li Jiajun) is. Darázs remekül rajtolt, a negyedikről feljött az első helyre, ám közben az amerikai kicsúszott. A lassításból látszott, hogy saját hibájából, így a magyar versenyző teljesen megérdemelten lépett tovább végül másodikként.

"A külső pályáról indultam, és a többiek addig lökdösték egymást, amíg az első kanyarban az élre kerültem. Ilyen rövid távnál fontos a jó rajt, ebből most szépen jöttem ki. A futamgyőzelemre is ráhajtottam, mert a győztes kedvezőbb kiemelést kap a folytatásban. Sajnos ez nem sikerült, mert egy századdal megelőzött kínai ellenfelem. A korcsolyapengém nem volt megfelelően beállítva, így az egyenesben nem tudtam kellőképpen gyorsulni" - nyilatkozta Darázs.

A hét futamból a csoportok első és második helyezettjei, valamint a két legjobb harmadik léphet tovább a szombati negyeddöntőbe.

• Nincs gól az orosz-kanadai mérkőzésen
    Jégkorong » 2006. február 22. 21:15
    Egy harmad után 0-0-ra áll az Oroszország-Kanada férfi jégkorong negyeddöntő.
  • Megkezdődött az orosz-kanadai csúcsmeccs is
    Jégkorong » 2006. február 22. 20:40
    A férfi jégkorongtorna negyeddöntőinek talán legerősebbje, az Oroszország-Kanada is kezdetét vette. Svédország és Finnország már a négy között a férfi jégkorongtornán, ki követi őket? A harmadok végén közöljük az állást.
  • Svájci arany síakrobatikában
    Síugrás » 2006. február 22. 20:39
    A svájci Evelyne Leu nyerte a síakrobatika női ugrás számát. A második hely a kínai Li Ninának jutott, az ausztrál Alisa Camplin harmadik lett.
  • Darázs nem jutott tovább, Huszár negyeddöntős
    Rövidpáláyás gyorskorcsolya » 2006. február 22. 20:32

Darázs Rózsa nem jutott be a legjobb tizenhat közé a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres számában a torinói téli olimpián. Az 1500-on 20., 500-on 22. helyen végzett magyarnak nem volt könnyű dolga, hiszen nagyon erős futamban szerepelt. Az első két helyezett jutott a szombati negyeddöntőbe. Darázs szinte végig az utolsó helyen haladt, és minden próbálkozását sikerrel verték vissza, így esélye sem volt továbblépni.

A másik magyar érdekelt, Huszár Erika már korábban - videóbírói döntés után - biztosította helyét a negyeddöntőben. A férfi 500 méter selejtezőjében Darázs Péter fél kilenckor szerepel.

• Izgalmas lett a Finnország-USA vége
    Jégkorong » 2006. február 22. 20:06

A Torinóban veretlen Finnország jutott a férfi jégkorongtorna elődöntőjébe, miután 4-3-ra legyőzte az Egyesült Államokat a második negyeddöntő mérkőzésen. A vége izgalmasan alakult, ugyanis a záró harmad 4-2-es kezdését követően, alig négy perccel a vége előtt, az amerikaiak Drury révén egynlítettek. Cheliosék az utolsó perceket kapus nélkül játszották végig, nagy helyzeteik is voltak, de az üres kapuba a finnek is majdnem gólt ütöttek.

Finnország-Egyesült Államok 4-3 (2-1, 2-1, 0-1)
    Gólszerzők: Peltonen (10.), Salo (13.), Jokinen (26., 38.), illetve Knuble (14.) Schneider (22.), Drury (56.)

• A térdsérüléssel küzdő Pärson nyerte a női lesiklást
    Alpesi sí » 2006. február 22. 20:03

Két torinói bronz után aranyat szerzett a női lesiklásban a svéd Anja Pärson. A lesiklásban és a kombinációban is harmadik klasszis a második csúszás során 16 századdal elmaradt az első futam után mögötte álló osztrák Nicole Hosptól, ám így is meg tudott tartani 29 századot korábbi előnyéből, s ezzel biztosan nyerte a számot.

Pedig Pärson nagyon nehéz helyzetbe került, amikor a bemelegítés előtt megsérült a térde. "Majdnem sírtam, amikor megsérültem, ez most egészen hihetetlen. Nagyon nehéz időszakon vagyok túl, de most megcsináltam. Az olimpiai bajnoki cím volt az álmom" - mondta a vége után a svéd, aki tavalyi két világbajnoki címés és Világ-kupa-elsősége után tette fel a koronát pályafutására.

A bronzérmet a kombinációban Pärson előtt második, szintén osztrák Marlies Schild szerezte meg, míg a már ezen a játékokon egy arany- és egy ezüstérmet gyűjtött horvát Janica Kostelic negyedikként zárt.

Jégkorong » 2006. február 22. 19:19
    A Finnország-Egyesült Államok férfi jégkorong negyeddöntő második harmadában a tengerentúliak előbb egyenlítettek Schneider révén, majd Olli Jokinen kétszer is betalált. Negyven perc játékidő után 4-2-re vezetnek a finnek.
  • Svédország az elődöntőbe jutott
    Jégkorong » 2006. február 22. 19:18

A záró harmadra jutott még egy-egy gól a Svédország-Svájc negyeddöntőn, így 6-2 lett a vége a skandinávok javára. A svájciak kitettek magukért, a tornán megverték Csehországot és Kanadát is. Svédország a Szlovákia-Csehország győztesével találkozik az elődöntőben.

Svédország-Svájc 6-2 (2-1, 3-0, 1-1)
    gólszerzők: H. Sedin (4.), Modin (14.), Zetterberg (23.), Sundin (30., 33.), Pahlsson (49.), illetve Streit (9.), Lemm (41.)

• Papírforma eredmény női gyorskorcsolyában
    2006. február 22. 19:13
    A világbajnok és világcsúcstartó kanadai Cindy Klassen nyerte meg a gyorskorcsolyázók női 1500 méteres számát a torinói téli olimpián.

A korábban 3000-en bronz, 1000-en és a csapatversenyben pedig ezüstérmes klasszis honfitársát, Kristina Grovest és a holland Ireen Wüstöt előzte meg.

Curling » 2006. február 22. 18:34
    Svájc és Svédország válogatottja jutott be a torinói téli olimpia női curlingtornájának fináléjába.

A szerdai elődöntőben a svájciak a kanadai csapatot verték, míg a világbajnok svédek Norvégia nemzeti együttesét győzték le nagy csatában. A döntőre csütörtökön kerül sor.

női curling, elődöntő:
    Svédország-Norvégia 5-4
    Svájc-Kanada 7-5

• Finn vezetés az USA ellen
    Jégkorong » 2006. február 22. 18:24
    Két gyors finn gól (Peltonen és Sami Salo) után szépíteni tudott (Schneider) az Egyesült Államok a férfi jégkorongtorna második negyeddöntőjében, egy harmad után 2-1 az A-csoportot megnyerő európai csapat számára.
  • Véget ért a svájci hokicsoda
    Jégkorong » 2006. február 22. 18:02
    Két harmad után gyakorlatilag eldőlt az első negyeddöntő a jégkorongtornán: a svédek 2-1-es vezetésük után a középső játékrészben három gólt lőttek Svájcnak. Mats Sundin kétszer volt eredményes, Henrik Zetterberg egyszer talált be, így negyven perc után 5-1 Svédországnak.
  • Már három gól esett a svéd-svájci hokimeccsen
    Jégkorong » 2006. február 22. 16:56
    A Svédország-Svájc összecsapással megkezdődtek az olimpiai férfi jégkorongtorna negyeddöntői. A svédek utolsó meccsükön szándékosan fogtak vissza teljesítményükből Szlovákia ellen, hogy az eddig két nagycsapatot is megverő, igazán erősnek mégsem tartott Svájc ellen mérkőzhessenek. A taktika beválni látszott a kezdéskor, a skandinávok ugyanis már a negyedik percben betaláltak Henrik Sedin révén. Hat perccel később Mark Streit egyenlített, aztán a tizennegyedik percben Fredrik Moden emberelőnyben visszaszerezte a vezetést Svédországnak.
  • Pärson vezet a női lesiklásban
    2006. február 22. 16:35

A svéd Anja Pärson vezet az alpesi síelők női műlesikló számában az első futam után a torinói téli olimpián, a 64 fős mezőnyben Tuss Réka jelenleg az 52. Az élen haladó négyszeres világbajnok, szlalomban olimpiai bronzérmes svéd mögött az egyik kapunál magát elfékező címvédő, a négyszeres olimpiai és ötszörös világbajnok horvát Janica Kostelic - Torinóban a kombináció győztese - pillanatnyilag 69 századmásodperc hátránnyal az ötödik. Az első szakaszt 54-en zárták értékelhető eredménnyel, kilencen kiestek, egy versenyzőt pedig kaputévesztés miatt kizártak.

A második futam a tervek szerint 17:45-kor kezdődik, ám a pálya felső szakaszán egyre nagyobb a köd, és még az is előfordulhat, hogy késik a rajt.

A magyar versenyző biztonsági futást mutatott be, és ez arra mindenképpen elég volt, hogy végigmenjen az 51 kapuval nehezített, 180 méter szintkülönbségű pályán. (MTI)

• A Schoch-testvérek sikere hódeszkában
    Snowboard » 2006. február 22. 15:25
    A svájci Schoch-testvérek jutottak a hódeszkások párhuzamos óriás-műlesikló számának döntőjébe, s közülük a címvédő Philipp győzött az idősebb Simonnal szemben a torinói téli olimpián.

A 26 éves nyertes sikerével az első hódeszkás, aki meg tudta védeni ötkarikás bajnoki címét.

Philipp Schoch a finálé első futamában a könnyebb kék pályán jelentős előnyre tett szert a Világkupában vezető bátyjával szemben, amelyet a második futamban könnyedén őrzött meg. A harmadik helyen az osztrák Siegfried Grabner végzett.

Eredmények:
    hódeszka, férfi párhuzamos óriás-műlesiklás, olimpiai bajnok:

Philipp Schoch (Svájc)
    2. Simon Schoch (Svájc) 0.73 mp hátrány
    a 3. helyért:
    3. Siegfried Grabner (Ausztria)
    4. Mathieu Bozzetto (Franciaország) 0.41 mp h.

• 2006. február 22. 15:00
    Torinóban már egy részeg magyar szurkoló is látványosság, a hazaiak a hőseiket sem ismerik, Totti lábáért viszont aggódnak.
  • Svéd és kanadai aranyérem a sífutás egyéni sprintszámában
    2006. február 22. 14:42
    A férfiaknál Björn Lind révén svéd, míg a nőknél Chandra Crawfordnak köszönhetően kanadai siker született a sífutók egyéni sprintszámában a torinói téli olimpián.

Előbbi győzelme semmiképpen sem meglepő, mert elsősorban a svéd klasszisokat tartották esélyesnek. Ennek megfelelően harmadikként Lind honfitársa, Thobias Fredriksson is dobogóra állhat, második pedig a francia Roddy Darragon lett. A négy éve aranyérmes, most is favoritnak tartott norvég Tor Arne Hetland az elődöntőben elesett, így minden esélyét elvesztette, hogy megvédje címét.

A nőknél nagy meglepetés a 22 éves Crawford diadala, mivel korábban egyetlen jelentősebb viadalon sem sikerült nyernie. Mögötte a legutóbbi világbajnokságon ebben a számban második német Claudia Künzel és az orosz Alena Zidko végzett.

2006. február 22. 14:09

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) összesítése szerint egyre több a nő a téli ötkarikás játékokon. Az 1924-es chamonix-i játékokon még négy százalékát tették ki résztvevőknek, Torinóban már majdnem a felét, 48 százalékot. Négy éve, Salt Lake Cityben is még csak a versenyzők 37 százaléka volt nő.

A sportágak összesítéséből is kitűnik, hogy egyre eredményesebb a NOB arányosítási programja, ugyanis a női jégkorongtorna 1998-as programba iktatásával már csak síugrásban, illetve ebből adódóan északi összetettben nem versenyezhetnek a hölgyek.

Egyre hangsúlyosabb szerepvállalásuknak a létszám mellett más jelei is vannak, így például korántsem tekinthető véletlennek, hogy a mostani olimpián a nyolcvan küldöttségből 37-nek az élén nő vonult be a nemzeti zászlóval az Olimpiai Stadionba, s az sem mellékes, hogy a lángot is a gyengébbik nem egyik jeles képviselője, Stefania Belmondo lobbanthatta fel. (MTI)

• Eddig Fabris kereste a legtöbbet az olimpián
    2006. február 22. 12:27
    Eddig Enrico Fabris, a házigazda olaszok újdonsült gyorskorcsolyázó sztárja kereste a legtöbb pénzt, egészen pontosan 300 ezer eurót (75 millió forint) a torinói téli olimpián.

A 24 éves versenyző aranyérmes lett 1500 m-en és tagja volt annak az együttesnek is, amely a csapatok üldözéses versenyében diadalmaskodott, emellett pedig van még egy bronzérme is az 5000 m-es viadalról. Az első helyért 130 ezer, a harmadikért 40 ezer euró jár Olaszországban.

A hazaiak összesen 2,7 milliót különítettek el dobogós sportolóik jutalmazására, ebből eddig (a 4 arany és 5 bronz nyomán) 1,7 millió talált gazdára. A La Gazzetta dello Sport című lap a sikersorozat láttán már fel is tette a kérdést: "Elég lesz vajon a pénz?".

Az olaszok fizetik amúgy a legtöbbet az érmes versenyzőknek, összehasonlításképpen: a németeknél "csak" 15, 10 és 7500 euró jár az első, második, illetve harmadik helyezést elérőknek.

• A NOB külön vizsgálja majd az osztrák doppingügyeket
    2006. február 22. 11:29
    A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) sem megy el szó nélkül az osztrákok ügye mellett a torinói téli játékok után vizsgálóbizottságot állít fel, amely az osztrák doppingüggyel foglalkozik majd. Ezt Jacques Rogge NOB-elnök jelentette be.

A testület nemcsak a tíz ellenőrzött sportoló doppingtesztjeinek eredményeit vizsgálja majd, hanem az olasz rendőrségi razzia körülményeit, valamint az edzők felelősségét is.

Rogge ugyanakkor hangsúlyozta, ahhoz, hogy valakit doppingügyben elmarasztaljanak, nem szükséges okvetlenül pozitív teszt. "Más bizonyítékok is elképzelhetők. A vér- és vizeletvizsgálat csak az eljárás egy része" - mondta Rogge, hozzátéve, hogy hamarosan megkapják az olasz rendőrségtől a bizonyítékokat.

A NOB-elnök külön foglalkozott az olimpiai játékokról 2010-ig eltiltott Walter Mayer osztrák edző személyével. "Ezt a történetet akár Hollywoodban is filmre vihetnék. Számomra Mayer az az ember, aki doppingügyben a szálakat mozgatja. A rendőrség megtette a lépéseket, hogy a drogkereskedőket elfogja. A NOB pedig világossá tette, hogy az ilyen embereket nem tűri meg" - nyilatkozott Rogge.

• Gyorskorcsolya » 2006. február 22. 08:00
    Az olasz Fabris hat éve még korcsolyázni is alig tudott, kedden ő volt a leggyorsabb 1500 méteren.
  • 2006. február 22. 00:19
    Kedden duplázott az északi összetettben Felix Gottwald és az olasz gyorkorcsolyázó, Enrico Fabris is, tovább dagadt az osztrák doppingbotrány.