6. Lettország 1
Összes eredmény »

Orosz siker a női sílövők 15 km-es távján

2006. 02. 13., 14:15 | Frissítve: 2006. február 13., hétfő 14:48

Kettős orosz siker született a torinói téli olimpia női sílövő versenyének 15 km-es egyéni indításos számában. A számot Szvetlana Ismuratova nyerte Piljeva előtt, míg a harmadik helyen a német Martina Glagow végzett. A szám magyar indulója Gottschall Zsófia az utolsó előtti lett.

Az orosz Szvetlana Ismuratova nyerte a női sílövők 15 km-es egyéni indításos számát a torinói téli olimpián, az egyetlen magyar induló, Gottschall Zsófia a 82 fős mezőnyben az utolsó előtti helyen végzett.

Ismuratova eddigi legnagyobb sikere

#alt#
Ismuratova keveset hibázott és
jól futott (fotó: epa)

A 33 éves Ismuratova kiegyensúlyozott lövészete mellett kiemelkedő futóteljesítményével harcolta ki az aranyérmet. Mögötte honfitársa, Salt Lake City üldözéses számának bajnoka, Olga Piljeva lett a második, míg a harmadik helyre a német Martina Glagow ért be. A címvédő, szintén német Andrea Henkel ötödik lett.

A négy évvel ezelőtti olimpián a nyolcadik helyen végzett Ismuratova éppen tíz éve, kezdett el biatlonozni, és ez volt eddigi legnagyobb sikere. Eddig kétszer indult világbajnokságon, de előbb az 54. majd a tizedik helyen végzett

A szám legnagyobb vesztese a norvég Liv Grete Poiree, aki az utolsó körig vezetett, de az utolsó lövő sorozatnál hármat is hibázott, így végül még a dobogóra sem sikerült felkerülnie. Így egyelőre elmaradt, a házaspár két különböző országnak nyerjen egy olimpián - Liv férje ugyanis szintén sílövőként, de francia színekben versenyez.

Gottschall az utolsó előtti lett

A visszalépések nyomán kvótához jutó Gottschallnak nem lehettek vérmes reményei, a négy lövészet során - két-két fekvő és álló pozícióban - összesen nyolcszor hibázott. Az elsőnél, fekve egyszer, a következőnél, amikor állni kellett, háromszor, majd az ismételt fekvőnél megint egyszer, az utolsónál, állóhelyen újra háromszor rontott. Így csak chilei riválisát tudta megelőzni.

"Nehéz volt a pálya, és az állólövések nem sikerültek. Sajnos most csak ennyire tellett" - mondta Gottschall, aki csütörtökön a 7,5 km-es sprintszámban is érdekelt.