Armstrong tizedik az első nap után Kaliforniában

2009.02.15. 09:06 Módosítva: 2009.02.15. 09:07

A tizedik helyen végzett a Kaliforniai kerékpáros körverseny szombati prológján Lance Armstrong, aki három és fél éves kihagyása után először szerepelt hazai közönsége előtt.

A hétszeres Tour de France-győztes a 3,8 km-es távon 5 másodperccel volt rosszabb, mint az olimpiai és világbajnok svájci Fabian Cancellara, aki több mint 50 km/órás átlagsebességgel repesztett Sacramento utcáin. Az utóbbi két kiírásban győztes amerikai Levi Leipheimer lett a második.

A 2006-os Tour de France-diadalától doppingolás miatt megfosztott, és kétéves eltiltása után először versenyző, kisebb sérüléssel bajlódó amerikai Floyd Landis a 136 fős mezőnyben a 90. volt. A Tour címvédője, a spanyol Carlos Sastre - aki először szerepel az Egyesült Államokban - a 114. időt tekerte. A kaliforniai viadal jövő vasárnapig tart.

Eredmények:

Prológ, 3,8 km: 1. Fabian Cancellara (svájci) 4:32 p (50,294 km/ó átlagsebesség) 2. Levi Leipheimer (amerikai) 2 mp hátrány 3. David Zabriskie (amerikai) 3 mp h. ...10. Lance Armstrong (amerikai) 5 mp h. (MTI)