U23-as triatlon Eb - Tóth Zsófia hatodik

2010.08.29. 20:01

Tóth Zsófia bravúros versenyzéssel, 2:16:13 órás idővel hatodik helyen ért célba a portugáliai Vila Nova de Gaián rendezett U23-as triatlon Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a tiszaújvárosi versenyző az 1500 méteres úszás során 40 mp hátrányt szedett össze, majd a 40 km-es kerékpározás közben a szétszakadozott boly 13-24. helyén haladt. A 10 km-es futáson a negyedik legjobb időt produkálta, mellyel sikerült felrobognia a nagyon dicséretes hatodik helyig.

A győzelmet 2:13:53 órás teljesítménnyel a lengyel Agnieszka Jerzyk szerezte meg, míg a mezőny másik magyar tagja, az oroszlányi Szalay Szandra 12. lett 2:20:26 órás idővel.

A férfiaknál a portugál Joao Silva nyert, Kéki Tamás 26., Bogdány Kenéz pedig 32. helyen ért célba.