Tekla
9 °C
16 °C

Magyarok az olimpia második napján: rájuk figyeljen

2016.08.07. 08:24

A két aranyéremmel zárult nyitónap után is bőven lesznek olyan számok, ahol magyarokért szurkolhatunk vasárnap az asztaliteniszezőktől az úszókig. 

Előbbieknél női és férfi egyesben folytatódik a program, Pattantyús Ádám, Lovas Petra és Póta Georgina is érdekelt. A bokszolóknál Bacskai Balázs kezd, sportlövészetben Tobai-Sike Renátának, és Egri Viktóriának lehet szurkolni. 

A teniszezőknél Babos Tímeának lesz sűrű napja, mert egyesben a harminckettőbe jutásért játszik, aztán párosban a tizenhatba jutásért. A tornászoknál Kovács Zsófia kezdi meg a selejtezőt.

Az úszóknál is nagyüzem lesz: Hosszú Katinka is érdekelt, de Kapás Boglárkára is érdemes lesz figyelni, mert akár még éremre is esélyes lehet a 400 gyors hajnali döntőjében, ha jól sikerülnek az előfutamok. 

A teljes menetrendet, számokra, illetve magyarokra szűrve az olimpiai aloldalunkon is megtalálja. 

augusztus 7., vasárnap (zárójelben a helyi idő):

ASZTALITENISZ (Riocentro - 3-as Pavilon)

16.00 (11.00): férfi egyes, 2. forduló: Pattantyús Ádám-Li Ping (katari)

18.30 (13.30): női egyes, 2. forduló: Lovas Petra-Ri Mjong Szun (észak-koreai) 

23.00 (18.00): női egyes, 3. forduló: Póta Georgina - Tu Hoj-kem (hongkongi)

23.00-3.00 (18.00-22.00): női (Lovas?) és férfi (Pattantyús?) egyes 3. forduló

BOKSZ (Riocentro - 6-os Pavilon)

23.15 (18.15): férfi 69 kg, a 32 között: Bacskai Balázs-Souleymane Cissokho (francia) 

SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)

14.00-14.50 (9.00-9.50): női légpisztoly (Tobai-Sike Renáta, Egri Viktória), alapverseny, 40 lövés

16.00-16.30 (11.00-11.30): női légpisztoly, döntő

TENISZ (Olimpiai Teniszközpont)

17.15 (12.15) körül: női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos Tímea-Petra Kvitova (cseh, 11.)

20.30 (15.30) körül: női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea, Jani Réka-Luca - Andreea Mitu, Raluca Olaru (román)

TORNA (Rio Olimpiai Aréna)

16.30 (11:30): női selejtező, második csoport (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)

18.00-20.20 (13.00-15.20) előfutamok:

18.14 (13.14): női 100 m hát (Hosszú Katinka)

18.29 (13.29): férfi 200 m gyors (Bernek Péter)

18.34 (13.34): férfi 200 m gyors (Kozma Dominik)

19.02 (14.02): női 100 m mell (Sztankovics Anna)

19.22 (14.22): férfi 100 m hát (Balog Gábor)

19.39 (14.39): női 400 m gyors (Késely Ajna)

19.51 (14.51): női 400 m gyors (Kapás Boglárka)

20.13 (15.13): férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)

HÉTFŐ 3.00-4.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:

3.08-3.21 (22.08-22.21): férfi 200 m gyors elődöntő (Bernek Péter?, Kozma Dominik?)

3.24-3.34 (22.24-22.34): női 100 m mell elődöntő (Sztankovics Anna?)

3.55 (22.55): női 400 m gyors DÖNTŐ (Kapás Boglárka?, Késely Ajna?)

4.06-4.16 (23.06-23.16): férfi 100 m hát elődöntő (Balog Gábor?)

4.29-4.39 (23.29-23.39): női 100 m hát elődöntő (Hosszú Katinka?)